OSP Nowy Oryszew

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W NOWYM ORYSZEWIE

Jest jedną z młodszych jednostek w Gminie Wiskitki. Powstała w 1959 r. i w 2009 r. obchodziła swój jubileusz 50-lecia istnienia.

Położona jest przy samej granicy z powiatem sochaczewskim przez co stanowi zabezpieczenie północno-wschodniej części powiatu żyrardowskiego i Gminy Wiskitki.

Od momentu założenia, druhowie aktywnie uczestniczą w akcjach ratowniczych, zawodach sportowo-pożarniczych a także w uroczystościach kościelnych, samorządowych i kulturalnych.

Poza działalnością bojową OSP prowadzi także działalność kulturalną. Strażnica OSP jest wyposażona bowiem w dużą salę, z której chętnie korzystają nie tylko Strażacy ale również okoliczni mieszkańcy organizując tam różne zebrania, spotkania integracyjne oraz imprezy okolicznościowe.

W przyszłości Zarząd OSP planuje rozbudować ten obiekt z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych oraz na terenie przylegającym do strażnicy utworzyć ogólnodostępny plac zabaw z zewnętrzną siłownią altaną i ławkami. Będzie to miejsce, które będzie skupiało zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe.

Aktualnie OSP posiada 22 czynnych członków.

Członkowie OSP:
dh Baczyński Artur
dh Baczyński Dominik
dh Baczyński Sławomir
dh Boniecki Maciej
dh Cuper Radosław
dh Janecki Kazimierz
dh Jodłowski Wiesław
dh Konarski Marek
dh Konarski Piotr
dh Konarski Zbigniew
dh Koinik Mirosław
dh Mońka Zbigniew
dh Nowak Tomasz
dh Paluch Piotr
dh Pawłowski Tomasz
dh Śmigiera Piotr
dh Tondera Arkadiusz
dh Tondera Grzegorz
dh Tondera Leonciusz
dh Tondera Mirosław
dh Tondera Stanisław
dh Włodarczyk Adam

Aktywność OSP Nowy Oryszew można śledzić na profilu Facebook

3048

Skip to content