VIS Wiskitki

UCZNIOWSKI LUDOWY KLUB SPORTOWY VIS WISKITKI

Klub został założony przez nauczycieli Gimnazjum w Wiskitkach w 2003 roku. Było to możliwe dzięki współpracy z władzami oświatowymi i samorządowymi, działającymi na terenie Gminy Wiskitki. Głównym celem Klubu jest organizacja życia sportowego dzieci i młodzieży z terenu Gminy Wiskitki. Władze Klubu od wielu lat systematycznie dążą do podnoszenia sprawności psychofizycznej swoich członków, co owocuje sukcesami na arenie gminy, powiatu, międzypowiatu oraz na zawodach wojewódzkich.

ULKS VIS Wiskitki w ramach swojej działalności statutowej organizuje zajęcia w następujących  sekcjach: tenisa stołowego, piłki nożnej, piłki siatkowej, badmintona, fitness oraz zajęć ogólnorozwojowych z elementami technik bokserskich. 

W ramach sekcji tenisa stołowego zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy w godzinach 17.00-19.00 oraz w piątki od 16.30 do 20.00 na Hali Sportowej w Wiskitkach. Prowadzącym zajęcia jest wykwalifikowany instruktor Pan Dariusz Mitrowski, który najlepszych członków Klubu zgłosił do rozgrywek V Ligi Mazowieckiego Związku Tenisa Stołowego.  Obecnie Klub reprezentują dwie drużyny. Dodatkowo członkowie Klubu biorą udział w rozgrywkach Grand Prix Mszczonowa, Puszy Mariańskiej, Wojewódzkich Turniejach Kwalifikacyjnych w Nadarzynie  oraz sami organizują dziewięć turniejów w ciągu roku. Pan Mitrowski chętnym członkom Klubu, umożliwia podnoszenie swoich umiejętności poprzez wyjazd na obóz sportowy tenisa stołowego do Jeżewa. Obecnie sekcja liczy 36 osób, które promują Naszą Gminę w  imprezach tenisa stołowego w różnych kategoriach wiekowych na Mazowszu.

Sekcja piłki nożnej jest prowadzona przez wykwalifikowanych instruktorów Pana Mariusza Pyszko oraz Grzegorza Materskiego. Zajęcia dla najmłodszych odbywają się na Hali Sportowej w Wiskitkach w każdą środę w godzinach 16.30-17.30 (grupa starsza) oraz 17.30-18.30 (grupa młodsza). Prowadzący w ramach swojej działalności organizują w ciągu roku kalendarzowego 2 turnieje piłkarskie oraz sparingi z zaprzyjaźnionymi klubami sportowymi. Powyższa praca zaowocowała awansem dziewcząt w wieku gimnazjalnym, na zawody wojewódzkie organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Obecnie sekcja liczy  40 osób.

Zajęcia w ramach sekcji piłki siatkowej są prowadzone przez nauczyciela Pana Zdzisława Dziwiszka w każdą środę w godzinach 15.00- 16.30. Dziewczęta uczestniczą w turniejach i rozgrywkach organizowanych przez Ludowe Zrzeszenie Sportowe oraz Szkolny Związek Sportowy.  Obecnie sekcja liczy 16 osób.

Sekcja badmintona jest prowadzona przez wykwalifikowanego trenera Pana Jacka Pękacekiego. Zajęcia odbywają się w każdy piątek na Hali Sportowej w Wiskitkach w godzinach 15.00- 16.30. Członkowie Klubu biorą udział w turniejach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Obecnie sekcja liczy 16 osób.

Sekcja fitness powstała z myślą zagospodarowania czasu wolnego dla młodzieży dorastającej oraz osób dorosłych z Naszej Gminy.  Zajęcia prowadzi wykwalifikowana instruktorka Pani Kinga Szwed. Zajęcia odbywają się w poniedziałki  w godzinach 19.00-20.00 i w piątki w godzinach 18.30-19.30 na Hali Sportowej w Wiskitkach. Obecnie grupa liczy  14 osób.

Sekcja bokserska została utworzona w celu przygotowania ogólnorozwojowego członków Klubu. Prowadzącym jest wykwalifikowany instruktor Pan Łukasz Majchrzak. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek na Hali Sportowej w Wiskitkach w godzinach 17.30-18.30. Obecnie sekcja liczy 15 osób.

Władze Klubu serdecznie dziękują władzom samorządowym i oświatowym za dotychczasową  współprace. Oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego udziału w zajęciach organizowanych przez Uczniowski Ludowy Klub Sportowy VIS Wiskitki.

Aktywność Klubu można śledzić na profilu Facebook

Zdjęcia sekcji piłki nożnej z zawodów powiatowych, gdzie drożyna awansowała na zawody międzypowiatowe. Zawody powiatowe z badmintona awans na zawody mIMG_20180126_121938IMG_20180126_112348IMG_20180126_124406ULKS 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content