Pogoń Wiskitki

KLUB SPORTOWY POGOŃ WISKITKI

Początki istnienia Klubu według relacji mieszkańców sięgają lat 70 – tych XX wieku. Niestety nie zachowały się żadne dokumenty o Klubie z tamtego okresu. Wiadomo, że do 1999 roku Klub występował w różnych klasach rozgrywkowych Skierniewickiego Związku Piłki Nożnej. Natomiast od 2000 roku Klub występuje w rozgrywkach ligowych oraz rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu okręgowym, organizowanych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Obecnie Prezesem Klubu jest Dariusz Małecki, natomiast Sekretarzem Klubu jest Kamil Michalczyk.

Klub Sportowy organizuje zajęcia sportowe w oparciu o dotację z budżetu Gminy Wiskitki na realizację zadania publicznego pn. „Upowszechnianie piłki nożnej na terenie Gminy Wiskitki”. Ponadto Klub pozyskuje środki finansowe z innych źródeł m.in. w ramach „Małych grantów” Lokalnej Grupy Działania udało się zakupić przenośne bramki piłkarskie 5x2m czy zamontować piłkochywty za bramkami na stadionie piłkarskim. W chwili obecnej Klub oczekuje na rozstrzygnięcie konkursów na upowszechnianie sportu na terenach wiejskich  ogłoszonych przez Zarząd Powiatu Żyrardowskiego oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego, w ramach których aplikowaliśmy o środki finansowe na organizację turniejów sportowych dla dzieci i młodzieży z terenu gminy.

Celem Klubu Sportowego Pogoń Wiskitki jest propagowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego. Naszym priorytetowym celem jest zachęcanie jak największej liczby mieszkańców Gminy Wiskitki, w szczególności dzieci i młodzieży do uczestnictwa w zajęciach oraz turniejach organizowanych przez Klub.

W chwili obecnej zajęcia piłkarskie prowadzone są w dwóch grupach:

  • młodzież i seniorzy (wtorki i czwartki godz. 19:00÷21:00) – zajęcia piłkarskie na stadionie piłkarskim w Wiskitkach w których uczestniczy ok. 30 osób,
  • dzieci (poniedziałki 18:30÷19:30) – zajęcia piłkarskie na hali sportowej w Wiskitkach w których uczestniczy ok. 15 osób.

Zajęcia piłkarskie prowadzone są przez Kamila Michalczyka posiadającego licencję trenerską UEFA C. Organizujemy również cykliczne turnieje piłkarskie dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Wiskitki tj. Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej „POGOŃ CUP” organizowany od 2014 roku oraz coroczny turniej piłkarski z okazji dnia dziecka.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez Klub, w szczególności dzieci z roczników 2008-2012. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać u trenera. 

Aktywność klubu można śledzić na profilu Facebook

SAM_2026SAM_2362

SAM_2022

SAM_1973

IMG_0090

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content