
C12L „Zestawy narzędzi informatycznych na potrzeby prowadzenia lekcji zdalnych lub hybrydowych dostarczone szkołom zawodowym i instytucjom kształcenia ogólnego”
Ministerstwo Cyfryzacji, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, realizuje zadanie w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). W ramach inwestycji C2.2.1 „Wyposażenie szkół/instytucji w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji, wskaźnik C12L „Zestawy narzędzi informatycznych na potrzeby prowadzenia lekcji zdalnych lub hybrydowych dostarczone szkołom zawodowym i instytucjom kształcenia ogólnego”, 4 szkoły z terenu gminy Wiskitki zostaną bezpłatnie wyposażone w nowoczesny sprzęt —zestawy do nauczania zdalnego — przekazane z myślą o wspieraniu uczniów w ich codziennej edukacji. Kwota dofinansowania z UE dla wszystkich beneficjentów projektu wynosi 99 408 735,28 PLN
Działanie to ma na celu wsparcie szkół w osiągnięciu minimalnych standardów technicznych, określonych wskaźnikiem C12L „Zestawy narzędzi informatycznych na potrzeby prowadzenia lekcji zdalnych lub hybrydowych dostarczone szkołom zawodowym i instytucjom kształcenia ogólnego”, a także wyrównanie szans edukacyjnych poprzez zapewnienie równego dostępu do nowoczesnych narzędzi cyfrowych.
Pomiędzy Stronami, tj. Gminą Wiskitki a Ministrem Cyfryzacji w imieniu którego działa Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie, została zawarta umowa nr C12L/11931/2025, która określa warunki oraz przeznaczenie sprzętu przyjętego przez szkoły prowadzone przez Gminę Wiskitki.
W ramach projektu Miasto i Gmina Wiskitki otrzyma:
- Zestawy do nauczania zdalnego: 37 szt.
W skład zestawu wchodzą: tablet piórkowy (graficzny) bez ekranu, słuchawki z mikrofonem, mikrofon ze stacją do zbierania dźwięku z sali, kamera, statyw wysoki, HUB YSB, instrukcja obsługi.
Z nowego wyposażenia będą korzystać uczniowie z następujących placówek:
- Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Wiskitkach
- Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II we Franciszkowie
- Szkoła Podstawowa im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach
- Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie
