Ponad 400 tysięcy złotych na linie autobusowe

W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie dziś (27.01) podpisana została umowa dofinansowania przewozów autobusowych na terenie Gminy Wiskitki. Dotyczy aż 9 linii autobusowych. W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki (który w tym czasie uczestniczył w spotkaniu dotyczącym CPK), umowę podpisał jego zastępca Łukasz Boczkowski. Ze strony Urzędu Wojewódzkiego podpis złożył Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Do Gminy Wiskitki trafi dopłata w wysokości 404 053,20 zł na uruchomienie 9 linii komunikacyjnych, o łącznej długości 246,8 km.

– Cieszę się, że Gmina Wiskitki, kolejny rok może korzystać z tego ważnego dofinansowania. To środki bardzo ważne, bo bezpośrednio wpływają na rozwój ponieważ jego podstawą jest właśnie transport – mówił Łukasz Boczkowski.

Istotną rolę transportu zbiorowego podkreślał też wicewojewoda porównują go do krwioobiegu.

– To umowy, na działania, które zapobiegają wykluczeniu. Dzięki połączeniom autobusowym ludzie mogą dotrzeć do sklepu, lekarza, gdzie tylko sobie życzą. Drogi to krwioobieg. Jeżeli nie będzie dróg, możliwości dojazdu wsie, miasta zaczną się wyludniać – podkreślał Sylwester Dąbrowski.

Tekst i fot. jp, UMiG Wiskitki

Linie autobusowe

Wiskitki Pl. Wolności – Franciszków

Franciszków – Franciszków p. Prościeniec

Franciszków – Franciszków p. Suchą Żyrardowską

Wiskitki Pl. Wolności – Wiskitki Pl. Wolności p. Działki, Jesionkę

Wiskitki Szkoła – Wiskitki Szkoła p. Oryszew

Wiskitki Szkoła – Wiskitki Szkoła p. Guzów, Aleksandrów

Wiskitki Pl. Wolności – Wiskitki Pl. Wolności p. Tomaszew, Łubno

Wiskitki Szkoła – Wiskitki Szkoła p. Stare Kozłowice, Duninopol

Wiskitki Szkoła – Wiskitki Szkoła p. Roztropna, Różanów

 

Skip to content