OSP Guzów

data ostatniej aktualności strony: poniedziałek, 14 maja 2018

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W GUZOWIE

Szacuje się, że jednostka powstała około roku 1830 jako zakładowa straż pożarna przy cukrowni „Guzów” w Guzowie i jako pierwsza jednostka w byłym już woj. skierniewickim miała najnowszy samochód pożarniczy – star 244 z roku 1983 zakupiony przez cukrownię.

Pomimo już prawie 40 lat auto, dzięki staranności i dbałości strażaków, jest użytkowane do dnia dzisiejszego w ciągłym podziale bojowym.

Druhowie z jednostki w Guzowie są kolejnym przykładem na to, że bycie strażakiem to pasja i angażują się w akcje edukacyjne w miejscowej szkole podstawowej, gdzie zapoznają najmłodszych mieszkańców gminy Wiskitki z zasadami bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy.

Strażacy z Guzowa są wszędzie tam gdzie ich potrzebują. Od ponad 10 lat nie było alarmu, do którego by nie wyjechali. Można zawsze na nich polegać.

O tym, że Mieszkańcy Guzowa czują się bezpieczni mając taką jednostkę świadczy fakt, że często wspierają ją finansowo dzięki czemu strażacy mogą kupować coraz to nowszy sprzęt pożarniczy.

Akcje, do jakich najczęściej są wzywani ochotnicy z Guzowa to pożary samochodów, wypadki drogowe, pożary traw. W ostatnim czasie jednym z dużych pożarów w ostatnim czasie był pożar opuszczonej chlewni w Guzowie oraz pożar starego młyna w Wiskitkach.

Druhowie z Guzowa, jak na strażaków przystało, godnie reprezentują swoją jednostkę podczas wydarzeń związanych z uroczystościami państwowymi i kościelnymi. Poczet sztandarowy z Guzowa jest również zapraszany na uroczystości odbywające się poza teren gminy Wiskitki.

Jednostka liczy 16 druhów czynnych oraz 10 wspierających i honorowych.

dh Olesiński Mariusz
dh Kujawa Sebastian
dh Buczek Roman
dh Kaszuba Marek
dh Daszek Grzegorz
dh Teofilak Tomasz
dh Wnuk Jacek
dh Wnuk Kazimierz
dh Wnuk Jan
dh Teofilak Michał
dh Tabara Andrzej
dh Tabara Wiktor
dh Olesiński Rafał
dh Kożbiał Marek
dh Kaszuba Maxymilian
dh Kujawa Andrzej
dh Maciejewski Rafał
wymienieni druhowie stanowią trzon i filar OSP Guzów. Pozostali druhowie są to osoby wspierające jednostkę oraz osoby, które z racji wieku odeszli już na emeryturę lecz nadal pomagają w prowadzeniu i funkcjonowaniu jednostki.

Aktywność OSP Guzów można śledzić na profilu Facebook oraz na stronie internetowej

 • Wójt Gminy
  Rafał Mitura
  Wójt Gminy Wiskitki

  Zaprasza Interesantów
  w każdy wtorek
  w godz. 9.00 -17.00
 • Kontakt z urzędem

  Urząd Gminy w Wiskitkach
  ul. Kościuszki 1, 96-315 Wiskitki
  NIP: 8381751551

  Zadzwoń lub napisz:
  tel.:(46) 854 50 10,
  e-mail: sekretariat@wiskitki.pl
  fax: (46) 855 41 54
  Wykaz pozostałych numerów kliknij TUTAJ

  Godziny pracy urzędu:
  pon, śr, czw 8:00 – 16:00
  wtorek 8:00 – 17:00
  piątek 8:00 – 15:00

 • Biuletyn Informacji Publicznej