Honorowi obywatele gminy Wiskitki

data ostatniej aktualności strony: środa, 19 października 2016

Biskup senior Alojzy Orszulik SAC

alojzy

 

Urodzony 21 czerwca 1928 r. w Baranowicach par. Żory (archidiecezja katowicka). Wyświęcony na kapłana 22 czerwca 1957 roku w Ołtarzewie. Mianowany biskupem tytularnym Vissalsy i pomocniczym w diecezji siedleckiej 8 września 1989 r. Konsekrowany 8 grudnia 1989 roku w katedrze w Siedlcach.
25 marca 1992 roku mianowany biskupem łowickim. 22 maja 2004 przeszedł na emeryturę.

Tytuł Honorowego Obywatela Gminy otrzymał 23 września 1996 roku.


prof. Zbigniew Religa

religa

Urodzony 16 grudnia 1938 roku w Miedniewicach, zmarł 8 marca 2009 r. w Warszawie – kardiochirurg
i polityk.

Senator RP III i V kadencji. W latach 2005-2007 minister zdrowia w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a następnie Jarosława Kaczyńskiego. Od 2007 do 2009 poseł VI kadencji, Marszałek Senior.
Kawaler i członek kapituły Orderu Orła Białego. Członek Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

Tytuł Honorowego Obywatela Gminy otrzymał 23 września 1996 roku.


ks. prałat Jan Starszyk

Starszyk1 (2)

Urodzony 3 grudnia 1932 r. w miejscowości Pęchratka, zmarł 10 lutego 2016 r. Mała. Ks. Jan Starszyk pełnił funkcję proboszcza w parafii Wiskitki ponad 30 lat. Włożył duży wkład w wizerunek architektoniczny kościoła w Wiskitkach. Zainicjował i wybudował budynek, który obecnie pełni funkcję Domu Formacyjno-Rekolekcyjnego w Wiskitkach. Z jego inicjatywy powstała kaplica w Jesionce,
co skutkowało utworzeniem nowej parafii
i wybudowaniem kościoła. Wybudował także kaplicę i utworzył cmentarz w Feliksowie.
Swoim zaangażowaniem i pracą stworzył dobry wizerunek parafii, przyczyniając się tym samym
do korzystnego wizerunku gminy.

Tytuł honorowego obywatela gminy otrzymał 19 grudnia 2005 r.