SP W GUZOWIE ZDOBYŁA PUCHAR BURMISTRZA

Po świątecznej przerwie z tym większą ochotą wróciliśmy do rywalizacji w Gminnych Igrzyskach Sportowych.
W piątek, 5 stycznia, hala sportowa w Wiskitkach ponownie zagrzmiała dopingiem podczas emocjonującego turnieju w Mini Piłkę Siatkową – kolejną dyscyplinę Gminnych Igrzysk.
Sześć drużyn, dziewczęta i chłopcy, z trzech szkół z terenu Gminy Wiskitki (Wiskitki, Guzów, Franciszków) rywalizowało w dzisiejszym spotkaniu , w kategorii dzieci (rocznik 2011 i młodsi).
Igrzyska rozegrano zwyczajowo systemem każdy z każdym.
Wśród drużyn poziom był wyrównany, a walka o wygraną zacięta – do ostatniego punktu. Kibice również nie oszczędzali swoich gardeł!
Aby wyłonić zwycięską drużynę dziewczęcą konieczne było rozegranie decydującego seta w meczu, tak zwanego tie- break’a. Ostatecznie puchar w tej kategorii wygrały zawodniczki z Guzowa, które pokonały rywalki z Franciszkowa 3:1, wygrywając decydujący set sześciopunktową przewagą, z wynikiem 15:9.
Radość z tej wygranej była nieopisana! 
Guzów triumfował również w ogólnej klasyfikacji szkół spotkania. Reprezentantom tej szkoły Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki – Rafał Mitura wręczył największy puchar.
 
Klasyfikacja generalna tego spotkania prezentowała się następująco:
 
Dziewczęta:
I miejsce – SP Guzów
II miejsce – SP Wiskitki
III miejsce – SP Franciszków
 
Chłopcy:
I miejsce – SP Wiskitki
II miejsce – SP Guzów
III miejsce – SP Franciszków
 
Szkoły:
I miejsce – SP Guzów
II miejsce – SP Wiskitki
III miejsce – SP Franciszków
 
Zwycięzcy turnieju zmierzyli swoje siły na szczeblu powiatowym.  Dziewczęta zajęły 5 miejsce w rozgrywkach powiatowych, chłopcy również uplasowali się na 5 miejscu.
Gratulujemy!! 
Skip to content