III Turniej Tenisa Stołowego

W miniony piątek odbył się w Wiskitkach III Turniej w ramach Wakacyjnego Grand Prix. W kategorii najmłodszych (młodzik) pod nieobecność dotychczasowej faworytki, Malwiny Kędzierskiej, zwyciężyła Maja Zdulska pokonując w finale Maję Ciećwierz 3:1. Wśród chłopców w tej kategorii najlepszymi okazali się Paweł Bartosiewicz, drugie miejsce zajął Kacper Gajaszek a trzeci był Oskar Tomaszewski. W finale kategorii kadetów Jakub Wilczak pokonał zwycięzcę dwóch dotychczasowych turniejów, Michała Wolińskiego. Trzecie miejsce zajął Radosław Broński, czwarte zaś Bartłomiej Kurt. Wszyscy młodzi uczestnicy otrzymali tradycyjny już słodki poczęstunek i medale, które ufundował Wójt Gminy Wiskitki. Niższa frekwencja w tej grupie spowodowana była wyjazdem najzdolniejszych zawodników na obóz sportowy tenisa stołowego w Jeżewie.

Kolejny raz najdłużej trwała rywalizacja w kategorii Open, w której udział wzięło 24 zawodników, przydzielonych losowo do 4 grup. Aby wyłonić mistrza w tej kategorii rozegrano łącznie 196 meczy. Tak duża liczba meczy nie byłaby możliwa, gdyby nie stworzone w Wiskitkach warunki dla rozwoju tej dyscypliny. Mecze mogły odbywać się przy 10 stołach. Po emocjonującej, często bardzo wyrównanej rywalizacji w fazie grupowej ośmiu najlepszych zawodników rozegrało etap systemem pucharowych w celu wyłonienia najlepszej czwórki. Dariusz Rączkowski pokonał Dariusza Mitrowskiego, Marek Witkowski Miłosza Wójcickiego, Paweł Majchrzak Łukasza Ładę, a Ryszard Gołyński Marka Stefańskiego. Pokonani grali o miejsca od V-VIII. Zawodnicy z trzecich miejsc w grupach rywalizowali o pozycje IX-XII, z czwartych miejsc o XIII-XVI, a z piątych miejsc o XVII-XX. Rozegranie tej kategorii wymagało od zawodników zaawansowanej kondycji psychofizycznej. Rywalizacja zakończyła się po 3,5 godzinnej walce. Najlepszym, bezapelacyjnie okazał się dotychczasowy zwycięzca dwóch poprzednich turniejów Dariusz Rączkowski, który w tym turnieju nie przegrał nawet jednego seta. Aby wyłonić zawodników na miejsca od II-IV należało liczyć sety, gdyż każdy z tych zawodników miał w fazie grupowej tyle samo zwycięstw i porażek. I tak różnicą setów drugie miejsce przypadło Ryszardowi Gołyńskiemu, trzecie miejsce rewelacyjnie grającemu Markowi Witkowskiemu, czwarte Pawłowi Majchrzakowi. Na dalszych pozycjach sklasyfikowano: na 4 m. Łukasza Ładę, 5 m. Dariusza Mitrowskiego, 6 m. Marka Stefańskiego, 7 m. Miłosza Wójcickiego, 8 m.Jacka Sosnowskiego, 9 m. Bogusława Rastawickiego, 10 m. Jakuba Wilczaka, 11 m.Dariusza Strupińskiego, 12 m. Michała Kosiciarza, 13 m. Andrzeja Rybaczuka, 14 m. Michała Wolińskiego, 15 m.Piotra Nowakowskiego, 16 m. Daniela Wilczaka, 17 m. Krzysztofa Zagrajka, 18 m. Adama Dybińskiego, 19 m. Pawła Kurta, 20 m. Pawła Kowalskiego, 21 m. Cezarego Skrockiego, 22 m. Wiesława Świderskiego, 23 m. Pawła Kowalskiego i 24 m. Tadeusza Jabłońskiego.

Organizator i prowadzący turniej, Dariusz Mitrowski, zaprasza na kolejny turniej, który odbędzie się 11 sierpnia o godzinie 16:30. Grę rozpoczną dzieci i młodzież, a o godzinie 18:00 ruszy kategoria Open, która z turnieju na turniej cieszy się coraz większym powodzeniem.

Oprac. i fot. Dariusz Mitrowski

 

IMG_20170721_163551 IMG_20170721_170113 IMG_20170721_170334 IMG_20170721_174055

Skip to content