XVII Samorządowe Powiatowo-Gminne Dożynki

Już za trzy tygodnie, 20 sierpnia 2017 r. w Miedniewicach odbędą się XVII Samorządowe Powiatowo-Gminne Dożynki.

Miejsce tego dorocznego święta plonów zostało wybrane nieprzypadkowo. W roku 2017 obchodzimy jubileusz 250-lecia koronacji Cudownego Obrazu Świętej Rodziny znajdującego się w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach. Oddając hołd rolnikom za trud ich ciężkiej pracy w progach Sanktuarium Pani Mazowsza, chcemy wypraszać łaski i prosić o wstawiennictwo Najświętszą Panienkę dla naszych rolników.

Święto Chleba rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium, zaś uroczystości dożynkowe i obrzęd chleba odbędą się na parkingu tuż obok.

W ramach festynu dożynkowego, który rozpocznie się po zakończeniu oficjalnych uroczystości organizatorzy zapraszają na występy Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie Gminy Wiskitki, również, Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiskitkach oraz gwiazdy polskiego kabaretu Jana Pietrzaka.

Wieczorem zapraszamy na część taneczną, którą prowadzić będą zespoły: Romix, Sensual, Discoboys oraz Bestars.

Ponadto dożynkom towarzyszyć będą: prezentacje sołectw, organizacji pozarządowych w tym działających na rzecz rolników, grochówka, dmuchańce, malowanie buziek, przejazd kolejką i wiele innych…

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na portalu Facebook, ponieważ już wkrótce rozpoczniemy prezentację głównych wykonawców i wystawców.

DOŻYNKI

 

Skip to content