Apel do sprawcy zaśmiecania miejsc publicznych

Pomimo licznych apeli i akcji zachęcających do dbania o środowisko, a płynących nie tylko z instytucji państwowych, ale także organizacji pozarządowych, wciąż jesteśmy świadkami pojawiających się „znikąd” śmieci w przydrożnych rowach oraz lasach lub innych miejscach publicznie dostępnych.

Wczoraj otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące wyrzuconych odpadów komunalnych w Jesionce, w ścisłym sąsiedztwie stacji PKP. W wyniku przeprowadzonej wizji lokalnej w śmieciach zostały znalezione dowody wskazujące sprawcę, który dodatkowo był widziany także przez osoby trzecie oraz jest widoczny na nagraniu.

W związku z powyższym Wójt Gminy Wiskitki prosi o uprzątnięcie wyrzuconych śmieci przez sprawcę do końca tygodnia. Nie wywiązanie się z tego obowiązku skutkować będzie przekazaniem sprawy do organów ścigania oraz nałożeniem mandatu karnego przez policję w wysokości nawet 500 zł. Ponadto sprawca zobowiązany będzie pokryć wszelkie koszty związane z usunięciem odpadów przez Gminę Wiskitki.

Wiele osób nadal uważa, że kiedy zaśmiecają nasza gminę pozostają anonimowi. Nic bardziej mylnego. Gdy jesteś świadkiem, wyrzucanych śmieci nie pozostawaj obojętny zgłoś sprawę na policję, by ta osoba została ukarana!!!

Skip to content