Budowa sali sportowej we Franciszkowie po pierwszym etapie

Są mury, dach oraz wylewki. Dobiegł końca pierwszy etap budowy sali sportowej Szkoły Podstawowej we Franciszkowie. Z gminnego budżetu na ten cel przeznaczono ponad 900 000 zł.

Pierwszy etap budowy sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej we Franciszkowie zakończony.

Zakończył się pierwszy etap budowy. Zostały postawione mury i zadaszanie. Całe przedsięwzięcie kosztowało ponad 900 000 zł a całość pieniędzy pochodzi z budżetu Gminy Wiskitki. Inwestycja byłą długo wyczekiwana przez mieszkańców, uczniów i nauczycieli – mówi Rafał Mitura, burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki. – Gmina Wiskitki inwestuje mocno pomimo pandemii. Remontujemy i budujemy wiele obiektów na terenie gminy. Za około dwa miesiące rozpoczniemy procedowanie kolejnego przetargu na drugą część prac budowlanych – dodaje.

Na finał prac z utęsknieniem czekają zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Po oddaniu do użytku nowej sali gimnastycznej obecna zostanie przerobiona na sale lekcyjne.

Cieszymy się, że pierwszy etap został już zakończony i wyczekujemy kolejnych a później oddania sali dzieciom i społeczeństwu. Będziemy tu ćwiczyć, bawić się oraz organizować szkolne imprezy. Dziękuję burmistrzowi, radzie Miasta i Gminy Wiskitki za pochylenie się nad naszymi lokalowymi problemami – mówi Beata Jackowska, dyrektor Szkoły Podstawowej we Franciszkowie.

Tekst jp,UMiG Wiskitki

Skip to content