Czyste powietrze w Gminie Wiskitki

Od 19 września 2018 r. trwa nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu priorytetowego Czyste Powietrze.

Program  koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Ponadto, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji zyska również stan środowiska naturalnego.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze jest skierowany do osób  fizycznych posiadających prawo własności lub będące współwłaścicielami istniejącego, jednorodzinnego budynku mieszkalnego, lub które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz.1202, z późn. zm.) i budynek nie został jeszcze przekazany lub zgłoszony do użytkowania.

Program daje możliwość pozyskania dofinansowania m.in. na ocieplenie domu, wymianę okien i drzwi oraz na wymianę starych, wysoko – emisyjnych źródeł ciepła na urządzenia i instalacje takie jak: kotły na paliwa stałe, węzły cieplne, systemy ogrzewania elektrycznego, kotły olejowe, kotły gazowe kondensacyjne, pompy ciepła powietrzne czy pompy ciepła odbierające ciepło z gruntu lub wody wraz z przyłączami.

Z uwagi na fakt, iż temat ten już od kilku miesięcy wzbudzał ogromne zainteresowanie wśród naszych mieszkańców, w pierwszych dniach października Łukasz Choiński pełniący funkcję Wójta Gminy Wiskitki we współpracy z Ministerstwem Środowiska, zorganizował spotkanie informacyjne, podczas którego eksperci z Ministerstwa udzielali odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania oraz starali się wyjaśniać wszelkie wątpliwości.

Frekwencja podczas spotkania mile nas zaskoczyła. Dziękujemy za liczny udział  i deklarujemy wsparcie Urzędu Gminy Wiskitki na etapie wypełniania wniosków o przyznanie pomocy.

Na naszej stronie internetowej oraz profilu Facebook opublikowana została  ulotka
z podstawowymi informacjami o możliwości uzyskania wsparcia.

 
Szczegółowe informacje można również znaleźć na stronie internetowej

http://www.wfosigw.pl/strona-glowna/program_czyste_powietrze

 

plakat o powietrzu-2

Czyste Powietrze Wiskitki (1)

Czyste Powietrze Wiskitki (2)

 

Skip to content