Drzewka trafiły do mieszkańców

„800 drzew z okazji 800-lecia Wiskitek” – pod takich hasłem odbyła się akcja rozdawania ozdobnych drzewek dla mieszkańców ufundowanych przez Gminę Wiskitki. W ogrodach zagościły jabłonie ozdobne. Chętnych nie brakowało.

Kwiaty różowe albo białe. Liście zielone lub bordowe. Kilka odmian jabłoni ozdobnych czekało na parkingu przy przedszkolu w Wiskitkach. Zainteresowanych ich zdobyciem nie brakowało. Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem wydawania drzewek zjawiła się liczna grupa zainteresowanych. Wybrali zarówno ci mali, jak i starsi.

Uważam, że akcja jest super. Tak powinniśmy działać. Powinniśmy sadzić drzewa zamiast je wycinać – chwalił akcję Łukasz Woliński z Wiskitek.

Drzewko, które wybrał razem z córką zamierza zasadzić w nowo powstałym ogródku. Jak podkreśla, Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki, Rafał Mitura, właśnie taka jest idea akcji.

Chcemy w ten sposób upamiętnić to wielkie, jubileuszowe wydarzenie. Każdy z mieszkańców wybiera sobie drzewko. Idea jest taka by w kolejnych latach patrząc na piękne, rozwijające się drzewko wspominać to wydarzenie. Życzylibyśmy sobie by miasto Wiskitki również pięknie się rozwijało i przynosiło obfite owoce – mówił burmistrz.

tekst i fot. jp, UMiG Wiskitki

Skip to content