Dwa miliony na budowę kanalizacji

Kolejne, ogromne dofinansowanie trafiło do Gminy Wiskitki. Tym razem Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych wesprze budowę kolejnych odcinków kanalizacji na terenie Gminy Wiskitki. Nowe odcinki powstaną w Nowych  i Starych Kozłowicach. 800 000 zł pochodzić będzie z dotacji a 1 200 000 zł z budżetu Gminy Wiskitki. Prace ruszą jeszcze w tym roku.

Na konto Gminy Wiskitki trafi osiemset tysięcy złotych na budowę sieci kanalizacji sanitarnej. To dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, powołanego w ubiegłym roku, by wspierać samorządy w poprawie jakości życia mieszkańców – mówi minister Maciej Małecki. – Wiskitki przeżywają wyjątkowy rok swojej pięknej historii. Odzyskały prawa miejskie. Miasto i Gmina Wiskitki to bardzo prężnie rozwijający się samorząd, który ma bardzo ambitne plany. Działania burmistrza idą w kierunku stałego zaspokajania potrzeb mieszkańców, podniesienia jakości ich życia – dodaje.

Podkreśla, że wiele inwestycji samorządowych czeka na realizację ponieważ budżety miast, gmin czy powiatów nie są w stanie sprostać wymaganiom.

Stąd mocne wsparcie Rządu za pośrednictwem Funduszu Inwestycji Lokalnych – stwierdza minister.

We wtorek (6.04) Maciej Małecki przekazał na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki, Rafała Mitury symboliczną promesę z kwotą dotacji.

Bardzo dziękuję Panu Maciejowi Małeckiemu, który jest dobrym duchem naszej gminy. Dofinansowanie bardzo pięknie wpisuje się w tegoroczny budżet, w którym na budowę kolejnych odcinków kanalizacji w Starych i Nowych Kozłowicach razem z tą pulą będziemy mieli dwa miliony złotych. To kwota, która zadowoli wielu i poprawi jakość życia naszych mieszkańców oraz wpłynie na efekt ekologiczny – mówi Rafał Mitura.

Prace związane z budową kanalizacji w Starych i Nowych Kozłowicach rozpoczną się jeszcze w tym roku. Jak przypomina burmistrz temat budowy kanalizacji w Starych Kozłowicach był podejmowany już wiele lat temu, jednak ze względu na brak pieniędzy był odkładany. Dotacje z RFIL pomagają zrealizować planowane od lat inwestycje ale też otwierać kolejne.

Nowe Kozłowice są ważnym i prężnie rozwijającym się miejscem w naszej gminie dlatego zależy mi by również tam powstała sieć kanalizacyjna, która zapewne jeszcze bardziej przyspieszy rozwój tego terenu. Odcinek, którego budowę rozpoczniemy w tym roku da początek sieci kanalizacyjnej w sołectwie – stwierdza burmistrz.

To już kolejne dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które otrzymała Gmina Wiskitki. Pod koniec ubiegłego roku gmina otrzymała 3 000 000 zł na rozbudowę sieci kanalizacyjnej w Jesionce. W sumie z funduszu, do gminy wpłynęło już blisko 4 500 000 zł.

jp, UMiG Wiskitki

Skip to content