Dzień Edukacji Narodowej na wesoło

Jazda na taczkach, balet czy wrzucanie spinaczy do butelek. To konkurencje, które zorganizowano z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tegoroczne obchody zdecydowanie odbiegały swoim charakterem od poprzednich.

Tym razem to nauczyciele oraz pracownicy oświaty musieli wykazać się zwinnością, talentem literackim czy znajomością przebojów muzycznych. Zabawne konkurencje okazały się strzałem w dziesiątkę a uśmiechy nie schodziły z ust uczestników.

Do rywalizacji stanęło sześć drużyn – reprezentacje szkół podstawowych z Wiskitek, Guzowa, Miedniewic i Franciszkowa, przedszkola w Wiskitkach oraz Urzędu Miasta i Gminy. Jury, w którym zsiedli przedstawiciele władz Gminy Wiskitki oraz Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Wiskitkach, z uwagą przyglądało się wyczynom uczestników. Jury również wykazało się poczuciem humoru i dystansem. Ostatecznie wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsca.

Zabawę zakończył poczęstunek. Nim jednak do niego doszło nagrody i podziękowania burmistrza przyjęli dyrektorzy placówek oświatowych, ich zastępcy oraz wyróżnieni pracownicy oświaty.

tekst i fot. UMiG Wiskitki

Skip to content