Dzień Sołtysa w Gminie Wiskitki

Są pierwszym łącznikiem pomiędzy gminą a mieszkańcami. Zwykle swoje funkcję pełnią przez wiele lat. Sołtysi, bo o nich mowa, w czwartek (11.03) mieli swoje święto. Z okazji Dnia Sołtysa Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki – Rafał Mitura wręczył sołtysom podziękowania.

Przez lata funkcja sołtysa ewoluuje. Niegdyś kojarzeni głównie ze zbieraniem opłat, roznoszeniem zawiadomień i nakazów płatniczych. Dziś to lokalni liderzy. Społeczne lokomotywy, które wspólnie z radą sołecką starają się o rozwój swoich wsi. Inspirują mieszkańców do działania. Udowadniają, że działalność społeczna może być niezwykle satysfakcjonująca.

W czwartek (11.03) z okazji Dnia Sołtysa odbyło się wręczenie podziękowań i drobnych upominków. W ten symboliczny sposób burmistrz podziękował sołtysom z terenu Gminy Wiskitki za ich pracę.

Życzę państwu dużo sił, cierpliwości i zdrowia. Byście nadal wiedzieli sens swojej społecznej pracy. By przekładał się on na wasze plany, które wiązaliście z objęciem funkcji sołtysa. By wasze sołectwa się zmieniały. Byście znajdowali też zrozumienie wśród swoich mieszkańców. Dziękuję za wiele lat pracy i proszę o jeszcze – mówił Rafał Mitura.

tekst i fot. jp, UMiG Wiskitki

Skip to content