FM Logistic rusza w styczniu. Kamień węgielny wmurowany

Tradycji stało się zadość. W czwartek (17.06) odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową inwestycję firmy FM Logistic na terenie gminy Wiskitki. Prace prowadzone będą etapami. Pierwsza platforma ruszy w styczniu przyszłego roku i będzie mogła magazynować do 23 tysięcy palet. Docelowo magazyny w Wiskitkach mają pomieścić ponad 120 tysięcy palet.

Mamy w okolicy dwie ogromne platformy w Błoniu i Mszczonowie oraz kilka mniejszych. Dziś jesteśmy w stanie składować ponad trzysta tysięcy palet. W okolicach Warszawy będziemy mogli składować ponad pół miliona palet – mówi Daniel Franke, Dyrektor Generalny FM Logistic. – Od lat inwestujemy we własne obiekty. W tym obiekcie będziemy realizowali usługi zarówno dla sektora B2B jak i B2C. Będą tu rozwiązania proekologiczne, zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne, tak by inwestycja jak najszybciej stała się samowystarczalna jeśli chodzi o zaopatrzenie w energię elektryczną. Z operacjami starujemy w styczniu – dodaje.

We wmurowaniu kamienia węgielnego wziął udział Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki – Rafał Mitura. Zaznaczył, że żywi duże nadzieje związane z inwestycją.

Cieszę się, że przed kilkoma laty zdecydowaliście się państwo nabyć ten grunt z myślą o tym co dziś staje się rzeczywistością. Nie ukrywam, że tak jak byliście siłą dla Mszczonowa, tak i dla Wiskitek staniecie się kołem zamachowym i siłą, która przyciągnie kolejnych inwestorów. Mam nadzieję, że będziecie zadowoleni, że wybraliście tę lokalizację i życzę by inwestycja przebiegła zgodnie z planem.  – mówi burmistrz.

Według zapowiedzi dyrektora generalnego pierwsze powierzchnie magazynowe mają zostać uruchomione w styczniu przyszłego. Wkrótce można też spodziewać się rekrutacji pracowników.

Test i fot. jp, UMiG Wiskitki

Skip to content