Franciszków świętował Dzień Patrona

Dnia 19 października w Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II we Franciszkowie jak co roku odbyły się uroczystości  związane  z obchodami  Święta Szkoły, które miały na celu przypomnienie sylwetki, myśli, czynów Świętego Jana Pawła II – patrona placówki.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godz. 9.30 w Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Jesionce, gdzie uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście oddali się modlitwie w intencji Jana Pawła II. Ksiądz proboszcz podziękował przybyłym za uczestnictwo we Mszy Świętej i pogratulował uczniom i nauczycielom tak znakomitego patrona, jakim jest Święty Jan Paweł II.

Kolejnym punktem tego dnia było spotkanie w szkole, gdzie podczas montażu słowno – muzycznego uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: p. Katarzyna Bełc – Głusek oraz p. Anny Sajak przedstawili życiorys patrona.  Jak co roku przedstawienie poświęcone Janowi Pawłowi II nabiera nietuzinkowego charakteru. Tak było również i w tym roku. Życie patrona szkoły przedstawiono w formie wywiadów z ludźmi, którzy znali naszego Papieża – Polaka. Całości dopełniały piosenki, pieśni oraz tańce w wykonaniu uczniów szkoły. Najwięcej entuzjazmu wśród uczestników wywołała piosenka w wykonaniu uczniów klas VII rozpoczynająca się od słów ,,Nie ma lepszego od Jana Pawła II…” ,  podczas której widzowie oklaskami wyrażali swój zachwyt nad wykonem. Tego dnia nie zabrakło również najukochańszej pieśni Papieża jaką zawsze była – Barka.

Na zakończenie uczniowie złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia z okazji odbywającego się ostatnio Dnia Komisji Edukacji Narodowej i zaśpiewali dla wszystkich gromkie sto lat.

Głos zabrali również zaproszeni goście, wśród których byli obecni: Beata Stępniewska – Zastępca Wójta Gminy Wiskitki oraz Rafał Mitura – Przewodniczący Rady Gminy Wiskitki.

Po uroczystościach teatralnych zgromadzeni udali się pod tablicę pamiątkową, gdzie krótko pomodlili się i złożyli kwiaty.

Fot. i oprac. SP Franciszków

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”218″ gal_title=”Święto patrona Franciszków 2018″]

Skip to content