Gimnazjaliści szlifują język polski

Dziś w ramach projektu “Wspólny mianownik” finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury zorganizowano przy współpracy Biblioteki Publicznej w Wiskitkach bezpłatne warsztaty pisarskie dla gimnazjalistów z Wiskitek. 

Jest to już trzecia edycja projektu, tym razem pod nazwą “Wspólny mianownik 3.0”. Inicjatywę finansuje Narodowe Centrum Kultury w ramach programu “Ojczysty – dodaj do ulubionych”, dlatego warsztaty są całkowicie bezpłatne.

W ramach projektu organizowane są warsztaty twórczego pisania uwrażliwiające na zmiany zachodzące w języku – i biorą w nich udział gimnazjaliści z miejscowości na Mazowszu. Warsztaty prowadzone są we współpracy z bibliotekami a ich celem jest doskonalenie umiejętności sprawnego posługiwania się językiem i kompetencji komunikacyjnych oraz budowanie świadomych postaw wobec języka w grupie młodych ludzi.

Zajęcia skierowane są zarówno do uczniów, którzy lubią czytać, pisać, interesują się językiem i myślą o kontynuowaniu nauki w liceach w klasach o profilu humanistycznym, ale także uczniów, którzy właśnie w tym obszarze nie czują się mocni i chcieliby popracować nad swoimi kompetencjami.

Warsztaty mają formę jednorazowego spotkania, trwającego ok 4 godziny lekcyjne i bierze
w nim udział grupa około 15 uczniów. Zajęcia mające charakter multimedialny prowadzą dwie osoby z dużym doświadczeniem w pracy edukacyjnej z młodzieżą. Realizujący zajęcia zapewniają wszystkie materiały potrzebne do przebiegu zajęć.

Projekt realizuje Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów “Koncentrat” – organizacja, która od 8 lat prowadzi działalność edukacyjno-kulturalną, wspieraną m.in. przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Urząd m.st. Warszawy.

[Best_Wordpress_Gallery id=”4″ gal_title=”wiskitki2″]

szlifowanie1_013 szlifowanie1_012 szlifowanie1_011 szlifowanie1_010 szlifowanie1_009 szlifowanie1_008 szlifowanie1_006 szlifowanie1_005 szlifowanie1_004 szlifowanie1_003 szlifowanie1_002 szlifowanie1_001

Skip to content