Gmina Wiskitki i ośrodek pomocy społecznej pomaga uchodźcom

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wiskitkach – w ramach gestu solidarności z Ukrainą – koordynuje zbiórkę na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Osoby, które chcą wspomóc zbiórkę oraz są gotowe przyjąć pod swój dach lub udostępnić mieszkanie uchodźcom z Ukrainy prosimy o zgłaszanie się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wiskitkach, ul. Kościuszki 1, 96-315 Wiskitki oraz pod numer telefonu:

46 854 50 35

lub

mgops@mgops-wiskitki.pl

Potrzebne też będą:  żywność z długim terminem ważności (tj. cukier, mąka, makaron, kasza, słodycze dla dzieci, ryż, konserwy mięsne, pasztety, kaszki dla dzieci, kawa, herbata, sery oraz wędliny pakowane próżniowo itp.) woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne, odzież (niekoniecznie nowa, ale zdecydowanie możliwa do dalszego użytkowania), chemia gospodarcza w tym środki czystości i higieny osobistej (proszki do prania, płyny do płukania, mydła w płynie, pasty do zębów, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki itp.)

Ponadto: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace.

Otrzymujemy telefony od osób, które chcą przyjąć uchodźców z Ukrainy do swoich domów. Na obecną chwilę Gmina Wiskitki nie może finansować jakichkolwiek kosztów pobytu uchodźców w domach prywatnych. Zgodnie z rozporządzaniem wojewody mazowieckiego koszty zwracane będą tylko firmom prowadzącym działalność hotelarską lub noclegową.

Osoby prywatne, które przyjmą pod swój dach uchodźców z Ukrainy, mogą liczyć na pomoc materialną Gminy Wiskitki w postaci rzeczy pozyskanych ze zbiórki.

Na bieżąco będziemy informować o wszelkich zmianach i dalszych działaniach.

Skip to content