Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze 2018

W minioną niedzielę, podobnie jak w ubiegłym roku, druhowie strażacy z terenu naszej gminy wzięli udział w Gminnych Zawodach Sportowo – Pożarniczych.

Komisję sędziowską powołał bryg. Roman Murgrabia – Komendant Powiatowy PSP w Żyrardowie a sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Tomasz Piątkowski.

Zawody rozegrane były w dwóch konkurencjach:

  1. Ćwiczenia bojowe.
  2. Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami.

Oficjalnego otwarcia zawodów, w imieniu Wójta Gminy, dokonała pani Wiesława Zdunek – Sekretarz Gminy Wiskitki. Głos zabrał również pan Rafał Mitura – Przewodniczący Rady Gminy.

Zawody są doskonałą okazją do sprawdzenia przygotowania kondycyjnego, mobilności i zaangażowania strażaków poszczególnych jednostek oraz sprawności sprzętu, jakim dysponują.

Nasi strażacy są wyjątkowi, ponieważ mimo ogromnych (jednak!) emocji i chęci zdobycia najwyższego miejsca na podium, najważniejsza była zasada fair play i wzajemny szacunek. To właśnie te wartości decydują o sukcesie akcji ratowniczych w jakich biorą udział nasi druhowie w codziennym życiu. Na miejscu zdarzenia liczą przede wszystkim na swoich partnerów. 

Obowiązkowym elementem każdych zawodów jest „chrzest” druhów, którzy po raz pierwszy biorą udział w zawodach. Nie inaczej było i w tym roku. Kilku „świeżaków” zostało wykąpanych. 

Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podsumowaniu wyników, sędzia główny odczytał protokół końcowy, który zawierał następującą klasyfikację generalną startujących drużyn.

  1. Nowy Oryszew
  2. Miedniewice
  • Nowy Drzewicz
  1. Jesionka
  2. Wiskitki
  3. Nowe Kozłowice
  • Działki

Pamiątkowe dyplomy, z rąk pani Sekretarz oraz pana Przewodniczącego otrzymały wszystkie drużyny, które brały udział w zawodach.

Wszystkim druhom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie, ale przede wszystkim DZIĘKUJEMY za ich gotowość do ratowania naszego zdrowia, życia!

Dziękujemy również wszystkim Mieszkańcom Gminy gościom, którzy przyjechali aby kibicować swoim drużynom.  Wśród nich znaleźli się również radni Rady Gminy:  pani Agnieszka Szymańska, pan Andrzej Ciesielski  oraz pan Dariusz Pieńkosz.

Na zakończenie zawodów głos zabrał również pan Franciszek Grzegorz Miastowski – Prezes Zarządu Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych RP, który pogratulował zwycięskim drużynom i podziękował wszystkim druhom za udział w zawodach. 

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”201″ gal_title=”Zawody strażackie 2018″]

Skip to content