Gminny Dzień Nauczyciela

Czy da się połączyć Dzień Edukacji Narodowej ze świętowaniem 100-lecia Odzyskania Niepodległości?

Oczywiście! Uczniowie pod opieką grona pedagogicznego ze Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego zrobili to doskonale i z ogromną klasą!

W poniedziałek 15 października, w szkole w Guzowie odbył się wyjątkowy – z uwagi na niezwykłą rocznicę, jaką świętuje nasz kraj – Gminny Dzień Nauczyciela.  

Wśród zaproszonych gości, których powitała Agnieszka Nadolska – dyrektor szkoły była Beata Stępniewska – Zastępca Wójta Gminy Wiskitki, Rafał Mitura – Przewodniczący Rady Gminy Wiskitki,  dyrektorzy szkół we Franciszkowie, Miedniewicach i Wiskitkach: Ewa Frączkiewicz, Bogumiła Kamińska i Ewa Częścik oraz Ewa Brzezińska –  dyrektor Gminnego Centrum Edukacji wraz z pracownikami.

Podczas uroczystości z okazji święta edukacji nie mogło zabraknąć nauczycieli emerytów oraz rodziców, którzy trzymali kciuki za swoje pociechy występujące na szkolnej scenie.

Scenie, która na chwilę zamieniła się… w wybieg dla modelek i modeli, o których już niebawem Vogue będzie bardzo mocno zabiegał.

Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami, w wielkim stylu dokonali rzeczy niezwykłej. W ciągu niespełna godziny zaprezentowali najmodniejsze trendy obowiązujące na przestrzeni minionych 100 lat. Pokaz mody wzbudził ogromne uznanie i podziw zaproszonych gości.

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto, które w szczególny sposób przypomina o wielkiej wartości, jaką stanowi edukacja oraz szczególnym posłannictwie i roli społecznej Tych, którzy te wartość urzeczywistniają codzienną pracą.

Dlatego właśnie, po zakończonej części artystycznej Beata Stępniewska – Zastępca Wójta Gminy wraz z Rafałem Miturą – Przewodniczącym Rady Gminy uroczyście wręczyli Nagrody Wójta Gminy Wiskitki, które otrzymali:

Dyrektorzy tj. Ewa Frączkiewicz, Bogumiła Kamińska, Ewa Częścik oraz nauczyciele tj. Ewa Gręda, Magdalena Piekarska, Aleksandra Mońka, Grzegorz Materski, Dorota Orlińska, Krystyna Kowalska, Anna Kosiorek oraz Iwona Wolińska.

Jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Pracownikom Oświaty.

Niech Państwa praca na rzecz młodego pokolenia przynosi jak najlepsze owoce oraz satysfakcję z realizowanej misji, jaką niewątpliwie jest troska o wychowanie
i wykształcenie dzieci i młodzieży.

Niech towarzyszy Państwu przekonanie, że tworzycie przyszłość i nadajecie jej lepszy kształt.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”215″ gal_title=”Dzień Nauczyciela 2018″]

 

 

Skip to content