Gminny Konkurs Historycznego “Bohaterowie Niepodległej”

Dnia 14 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im. prof. Z. Religi w Miedniewicach odbył się Finał Gminnego Konkursu Historycznego “Bohaterowie Niepodległej”, który został zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia  odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Konkurs miał formułę teleturnieju 1 z 10 i wzięło w nim udział 12 uczestników – po 3 z każdej szkoły podstawowej z gminy Wiskitki. Uczniowie Ci osiągnęli najlepsze wyniki w I etapie – szkolnym i zakwalifikowali się do etapu finałowego. Po zaciętej i bardzo wyrównanej walce laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Łukasz Czuba – SP Miedniewice

II miejsce – Julia Ciężka – SP Miedniewice

III miejsce – Natalia Błażejewska – SP Miedniewice 

Wśród zaproszonych gości byli: p. Ewa Brzezińska – dyrektor Gminnego Centrum Edukacji, o. Krzysztof Oniszczuk – proboszcz i gwardian Sanktuarium w Miedniewicach, p. Ewa Kotowska – była dyrektor SP Miedniewice oraz opiekunowie reprezentantów wszystkich szkół z terenu gminy.

Nagrody dla wszystkich uczestników zostały ufundowane przez Gminę Wiskitki.

Po wręczeniu nagród uroczystość uświetnił występ reprezentantów chóru szkolnego oraz uczniów recytujących wiersze patriotyczne. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek ufundowany przez Szkołę i Rodziców.

Konkurs odbył się w ramach konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej w projekcie edukacyjnym “Godność, wolność, niepodległość”. Wydarzenie to jest sfinansowane ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”226″ gal_title=”Konkurs Niepodległość Miedniewice”]

 

Skip to content