„Godność, wolność, niepodległość”

Z radością zapraszamy na Bieg Niepodległości Ulicami Miedniewic, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Miedniewicach właśnie.

Bieg jest jednym z zadań, jakie będzie realizować Szkoła Podstawowa im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach w  ramach programu „Niepodległa” .

Szkoła w Miedniewicach złożyła wniosek w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Ministerstwo  Edukacji Narodowej  pt. „Godność, wolność, niepodległość”

Do konkursu zgłoszono w sumie blisko 2 500 wniosków. Spośród nich, na podstawie rekomendacji wojewodów, zespół powołany przez minister Annę Zalewską dokonał ostatecznej oceny. Dofinansowanie zostało przyznane 257 zgłoszeniom, które uzyskały co najmniej  37 pkt., na łączną kwotę 2 017434,06  zł.

Wyłonione szkoły i placówki oświatowe otrzymają wsparcie finansowe w wysokości od 3 000 zł do 10 000 zł na organizację:

  • wystaw pamiątek związanych z odzyskaniem oraz budową przez Polskę niepodległości, a zgromadzonych, pogrupowanych i opisanych przez uczniów, wychowanków,
  • wycieczki patriotycznej, związanej tematycznie z  wydarzeniami historycznymi, postaciami oraz polskimi osiągnięciami z okresu II Rzeczypospolitej

oraz innych działań dodatkowych związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W szczególności mowa jest tu m.in. o koncertach, inscenizacjach, rekonstrukcjach historycznych, spotkaniach ze świadkami historii, grach terenowych lub imprezach sportowych.

Pozostałe działania, jakie będą realizowane przez społeczność miedniewickiej podstawówki w ramach projektu to m.in.:
– wystawa „Powstańcie, pomni waszej przeszłości…”
– zorganizowanie wycieczki 3-dniowej do Lwowa, związanej tematycznie z wydarzeniami historycznymi oraz postaciami z okresu II RP
– zorganizowanie wystaw szkolnych pt. „Kobiety Niepodległości” oraz „Mężczyźni Niepodległości”
– koncert Pieśni Patriotycznych „Dla Niepodległej”
– zorganizowanie Gminnego Konkursu Wiedzy „Bohaterowie Niepodległej”
– zorganizowanie spotkania ze świadkiem historii OMFC Ignacym Janem Rejch

O wszystkich wydarzeniach będziemy informować na bieżąco. Zapraszamy do śledzenia naszej strony i profilu FB

 

bieg_zdj(1)

 

Skip to content