Igrzyska unihokeja pełne emocji

Sala sportowa w Wiskitkach grzmiała dopingiem podczas ostatniego meczu Gminnych Igrzysk Szkolnych w Unihokeja. Wynik meczu decydował o zwycięstwie. W ostatecznej klasyfikacji szkół największy puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki Rafała Mitury powędrował do Szkoły Podstawowej w Wiskitkach.

Sześć drużyn dziewcząt i chłopców z trzech szkół z terenu Gminy Wiskitki (Wiskitki, Miedniewice, Franciszków) rywalizowało w  Gminnych Igrzyskach Szkolnych w Unihokeja młodzieży (rocznik 2008-2009). Igrzyska odbyły się we środę (2.11), a rozegrano systemem każdy z każdym. Wśród dziewcząt sytuacja była dość wyrównana, a mecze kończyły remisem bądź różnicą jednej lub dwoma bramkami.

Zgoła inaczej sytuacja wyglądała w przypadku chłopców. Pierwsze spotkania wyłoniły pretendentów do pierwszego miejsca. Mecz drużyn z Franciszkowa i Wiskitek zakończył remis. Ekipa z Wiskitek wysoko (9:0) pokonała rywali z Miedniewic. By myśleć o najwyższym stopniu podium zawodnicy z Franciszkowa musieli pokonać drużynę z Miedniewic przynajmniej 10:0. Mecz Franciszków – Miedniewice był więc pełen emocji. Drużyna z Franciszkowa huraganowymi atakami zasypywała przeciwników. Przez większość spotkania walka toczyła się pod bramką Miedniewic, których głośno dopingowali koledzy z Wiskitek. Pomimo determinacji drużynie z Franciszkowa udało się przełamać obronę Miedniewic siedem razy tracąc przy tym tylko jedną bramkę. To jednak nie wystarczyło, by stanąć na najwyższym stopniu podium. Z pierwszego miejsca cieszyli się reprezentanci szkoły w Wiskitkach.

Tekst i fot. UMiG Wiskitki, jp

Klasyfikacja

Dziewczęta

I miejsce – SP Wiskitki

II miejsce – SP Miedniewice

III miejsce – SP Franciszków

Chłopcy

I miejsce – SP Wiskitki

II miejsce – SP Franciszków

III miejsce – SP Miedniewice

Szkoły

I miejsce – SP Wiskitki

II miejsce – SP Franciszków

III miejsce – SP Miedniewice

Skip to content