Informacja w sprawie przebiegu szybkiej kolei

W związku z pojawiającymi się wieloma informacjami, dotyczącymi przebiegów projektowanych linii kolejowych do węzła kolejowego Centralnego Portu Komunikacyjnego, po raz kolejny zachęcamy Państwa do zapoznania się z wariantami dotyczącymi gminy Wiskitki.

Budowa węzła kolejowego CPK:

https://cpk.pl/pl/dla-mieszkancow/stes-budowy-wezla-kolejowego-cpk-wiskitki?fbclid=IwAR1G220A8uKBIBeFtuATAEt816lKS1MxPjNZ6eiqrJEgFqhWNXKrPkkq6cE

Budowa linii kolejowej nr 85 na odcinku Warszawa Zachodnia – CPK – Łódź Niciarnia:

https://www.cpk.pl/pl/dla-mieszkancow/wiskitki

Biorąc pod uwagę proponowaną lokalizację Centralnego Portu Komunikacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą, na terenie gminy Wiskitki analizowanych jest obecnie sześć wariantów linii szybkiej kolei, z których docelowo mają zostać wybrane dwa.

Gminy: Wiskitki, Teresin i Baranów od około czterech lat wspólnie działają i mierzą się z tymi trudnymi tematami. Mamy nadzieję na współpracę w tym zakresie również z innymi gminami.

Uwagi oraz stanowiska w tej sprawie mogą państwo składać na adres: sekretariat@wiskitki.pl

Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki, aktualnie działa nad wypracowaniem kolejnego stanowiska związanego bezpośrednio z wariantami linii kolejowych, dotyczących budowy węzła kolejowego CPK. W najbliższych dniach odbędą się spotkania z Radą Miasta i Gminy Wiskitki oraz Sołtysami poświęcone ww. tematyce.

Jeśli rozpoczną się oficjalne konsultacje, dotyczące budowy węzła kolejowego CPK niezwłocznie Państwa poinformujemy, byście sami mogli wyrazić swoje zdanie w tym temacie.  

Stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki w tej sprawie pozostaje niezmienne:

Negatywnie opiniuję przebieg wskazanych wariantów linii kolejowych na terenie gminy Wiskitki, wyrażam swój przeciw w tej sprawie z uwagi na przesiedlenia mieszkańców, bliskość zabudowy mieszkaniowej i obiektów zabytkowych, duże natężenie hałasu wpływające negatywnie na społeczność naszej gminy, podział przestrzenny, który zahamuje rozwój gminy oraz znacznie utrudni wykorzystanie nieruchomości.  

Skip to content