Kampania ,,Mała książka – wielki człowiek” w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiskitkach

Miłość do czytania jest prezentem na całe życie! 
Kampania ,,Mała książka – wielki człowiek”, której od roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wiskitkach jest częścią – nieustannie rośnie. W tym roku jeszcze więcej bibliotek włączyło się do udziału w tym ogólnopolskim projekcie. Nasza Biblioteka  ma  przyjemność zaprezentowania  nowej Wyprawki Czytelnicze. Na czym polega projekt?
Każde dziecko w wieku przedszkolnym (4-6 lat), które zostanie Czytelnikiem Biblioteki w Wiskitkach lub Filii Bibliotecznej w Guzowie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Krasnal w Krzywej Czapce” lub egzemplarz z ubiegłorocznej edycji „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.
Za każdą wizytę w Bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomina o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.
Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa – BIBLIOTEKĘ i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego 
Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.
Przedszkolaki – czekamy na Was!
Skip to content