Kolejne pasowanie na Ucznia już za nami

Aż do późnego popołudnia pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach musieli czekać na najważniejszą chwilę w swojej szkolnej podróży. W miniony wtorek, punktualnie o 16.30 rozpoczęła się uroczystość  „Pasowania na Ucznia” . Pani Ewa Częścik – Dyrektor Szkoły powitała najmłodszych uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości wśród których byli obecni: Pan Wójt Gminy Wiskitki – Franciszek Grzegorz Miastowski, Pani Zastępca Wójta Gminy – Beata Stępniewska oraz Pan Przewodniczący Rady Gminy – Rafał Mitura.

W swoim wystąpieniu pani Dyrektor podkreśliła obowiązki oraz zasady szkolnego savoir – vivre’u, których przestrzeganie  nie tylko uprzyjemni czas spędzony w gronie szkolnej społeczności, ale przede wszystkim wpłynie na bezpieczeństwo wszystkich  uczniów.

Warunkiem pasowania Pierwszaków na pełnoprawnych uczniów było zaprezentowanie tego, co już potrafią.  .

Pełni przejęcia, z ogromnym wdziękiem najmłodsi uczniowie recytowali fragmenty tekstów, z których dowiedzieliśmy się m.in.  jakie miasto jest stolicą Polski, jakie są barwy ojczyste, jaka rzeka płynie przez nasz kraj, dlaczego nie można się spóźniać oraz jakich wymówek nie należy stosować, bo mówiąc uczniowskim językiem – „nie przejdą”.

Wiskiccy pierwszoklasiści w radosnej piosence pochwalili się również swoim gościom, że w ich szkole zajęcia zaczynają się wesołą zabawą zaś czarne jagódki opowiedziały o swoim leśnym życiu.

Oklaski zgromadzonych gości  jednoznacznie potwierdziły, że pierwszy „egzamin” został zaliczony wzorowo.

Wprowadzeniem Sztandaru szkoły i odśpiewaniem Hymnu Państwowego rozpoczęły się oficjalne uroczystości i ślubowania, a następnie pasowania Pierwszaków na ucznia przez Panią Dyrektor.

W kolejnej części głos zabrali zaproszeni goście. Jako pierwszy, pełnoprawnym Uczniom gratulacje złożył Pan Wójt Gminy Wiskitki – Franciszek Grzegorz Miastowski, który w swoich słowach wyraził głębokie przekonanie, że lata spędzone w murach Szkoły Podstawowej w Wiskitkach będą czasem nie tylko nawiązywania trwałych przyjaźni ale przede wszystkim – nawiązując do słów ślubowania –  czasem kształtowania charakteru oraz nauki kochania swojej Ojczyzny oraz tego jak dla niej pracować kiedy dorosną.

Następnie Pani Zastępca Wójta Gminy – Beata Stępniewska odczytała list gratulacyjny skierowany do najmłodszych członków uczniowskiej społeczności oraz wspólnie z Panem Wójtem wręczyli upominki ufundowane przez Wójta Gminy Wiskitki.

Gratulacje Uczniom pierwszych klas złożył również Pan Przewodniczący Rady Gminy – Rafał Mitura.

Nagrodą  dla Pierwszoklasistów za pięknie przygotowany występ oraz godne przeżycie uroczystości pasowania były okazałe torty specjalnie przygotowane dla każdej z klas. 

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”92″ gal_title=”Wiskitki_pasowanie 2017″]

 

Skip to content