Konkurs bożonarodzeniowy rozstrzygnięty!

W dniu 17 grudnia 2018 r. w auli dawnego gimnazjum uroczyście podsumowaliśmy konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową.

Odzew przerósł nasze najśmielsze oczekiwania! W odpowiedzi, uczniowie złożyli ponad 100 prac! Każda inna, każda piękna i bardzo wyjątkowa. Komisja miała ogromny problem z wyborem pierwszych miejsc co potwierdza fakt przyznania dwóch miejsc trzecich w kategorii klas I-III i dwóch miejsc pierwszych w kategorii klas VII-VIII.

Głównym celem konkursu było rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży oraz kultywowanie tradycji świątecznych.

Prace były oceniane wg. kryteriów takich jak oryginalność pomysłu, estetyka wykonania pracy, ogólny wyraz artystyczny, materiał użyty do wykonania pracy (preferowane były materiały naturalne), Zgodność pracy z założeniami konkursu, stopień trudności, technika wykonania oraz indywidualny charakter pracy.

Zanim Rafał Mitura – Wójt Gminy Wiskitki wręczył nagrody, podziękował wszystkim uczniom za zaangażowanie i złożone prace. Dodał również, że z dumą dzieli się nimi z organizacjami z terenu Gminy Wiskitki, które zapraszają go na świąteczne uroczystości.

Podsumowując spotkanie, Wójt Gminy złożył uczniom i ich rodzicom życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym 2019 Roku.

Serdecznie dziękujemy Annie Smolarek – kierownikowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiskitkach oraz Janowi Miastowskiemu– młodszemu bibliotekarzowi w Gminnej Bibliotece Publicznej za pomoc w organizacji konkursu.

Laureaci konkursu:

Kategoria Przedszkole i zerówka 
I miejsce: Nikola Bąk 
II miejsce: Maciej Piotrowski 
III miejsce: Gabriela Kowalczyk 
Nagroda specjalna Klara Wiśniewska

Kategoria klasy I – III
I miejsce: Gabriela Korzenecka 
II miejsce: Gabriela Gipsiak 
III miejsce: Hubert Bujnowski / Blanka Kubińska

Kategoria klasy IV-VI
I miejsce: Roksana Bąk
II miejsce: Amelia Piotrowska 
III miejsce: Julia Kowalczyk

Kategoria klasy VIII – VIII
I miejsce: Szymon Bujnowski / Marceli Wójcicki 
II miejsce: Adrian Staniak 
III miejsce: Zuzia Kieroń

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”236″ gal_title=”Konkurs BN 2018″]

Skip to content