KONKURS Plastyczny KRUS – rozstrzygnięty „Bezpiecznie na wsi : maszyna pracuje a dziecko obserwuje”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego  propaguje ideę  bezpieczeństwa na wsi  także wśród najmłodszych, czego efektem jest zorganizowany w bieżącym roku  IX Ogólnopolski  Konkurs Plastyczny dla dzieci  pn. Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”.

 

Placówka Terenowa  Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Żyrardowie kolejny już rok współorganizuje  etap gminny oraz powiatowy wraz z Urzędem Gminy Wiskitki, Urzędem Gminy Baranów, Urzędem Gminy Radziejowice, Urzędem Gminy w Puszczy Mariańskiej, Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Bielicach.

Z roku na rok konkurs cieszy się coraz to większym zainteresowaniem. Z terenu działania PT KRUS w Żyrardowie w 2019 roku przystąpiło do niego 394 uczestników z 21 szkół podstawowych.

W wyniku przeprowadzonego  konkursu plastycznego komisja w skład której weszli przedstawiciele Oświaty, Urzędów Gmin, artyści plastycy, wyłoniła laureatów na etapie  gminnym i  powiatowym (placówkowym). Nagrodzone zostały najlepsze prace pod względem wykonania, włożonego wysiłku i zgodności z tematem.

Wszyscy laureaci na przełomie maja i czerwca otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody od współorganizatorów podczas uroczystych akademii.

 

Laureatami na szczeblu gminnym  w Wiskitkach zostali w kategorii wiekowej(0-3)

 

1 miejsce – Marcelina Magierka kl. II  – Szkoła Podstawowa w Guzowie

1 miejsce – Julia Kajetaniak kl. III – Szkoła Podstawowa w Guzowie

2 miejsce – Wiktoria Bogucka kl. II– Szkoła Podstawowa w Guzowie

3 miejsce – Gabriela Markiewicz kl. III – Szkoła Podstawowa w Guzowie

 

Wyróżniono : Zuzannę Kajetaniak z kl. II ze Szkoły podstawowej w Guzowie, Wiktorię Kajetaniak z kl. I ze Szkoły Podstawowej w Guzowie

 

W kategorii wiekowej klas (4-8)

 

1 miejsce – Justyna Kowalczyk kl. VI  – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiskitkach

2 miejsce –  Aleksander Cieślak kl. VI –  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiskitkach

3 miejsce  – Oliwia Jarosz kl. V    –  Szkoła Podstawowa w Miedniewicach

 

Wyróżniono: Zuzannę Kieroń z kl. VII, Bartosza Grochowskiego z kl. V, Konrada Bartosiaka z kl. VII, Gabrielę Konarską z kl. V – z  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiskitkach

 

 

Na etapie powiatowym (placówkowym) w kategorii wiekowej klas (0-3)

1 miejsce zdobyła Julia Kajetaniak kl. III – Szkoła Podstawowa w Guzowie

3 miejsce zajęła Wiktoria Bogucka kl. III – Szkoła Podstawowa w Guzowie

 

W kategorii wiekowej klas (4-8)

1 miejsce zdobyła Oliwia Jarosz  kl. V – Szkoła Podstawowa w Miedniewicach

2 miejsce zdobył  Mateusz Cieślak kl. VIII – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wiskitkach

3 miejsce zajął  Jan Pęśko kl. V – Szkoła Podstawowa w Guzowie

 

Wyróżniono: Zuzannę Kieroń z kl. VII, Aleksandra Cieślaka z kl. VI, Justynę Kowalczyk z kl. VII  uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wiskitkach.

 

Gratulujemy wiedzy i pomysłowości. Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Żyrardowie chciałaby serdecznie podziękować za współorganizowanie tegoż konkursu  współorganizatorom, sponsorom, dyrekcjom szkół, nauczycielom- opiekunom konkursu i wszystkim którzy tak życzliwie i z wielkim zaangażowaniem wspierali konkurs.

 

PT KRUS Żyrardów

 

Skip to content