Kuchenne rewolucje w Miedniewicach

Prawdziwą metamorfozę przeszła kuchnia w Szkole Podstawowej w Miedniewicach. Zagościł w niej wysokiej klasy przemysłowy sprzęt, a kuchenne pomieszczenia zostały odświeżone. Gotowanie weszło w XXI wiek.

Uczniowie miedniewickiej podstawówki chętnie korzystają z przygotowywanych w szkole posiłków. Jak zdrowe i regularne odżywianie jest ważne dla rozwoju dzieci wiedzą zarówno rodzice, jak i nauczyciele. Dlatego Bogumiła Kamińska, dyrektor SP w Miedniewicach zabiegała o modernizację wysłużonej już kuchni i przyległych pomieszczeń. Kilka dni temu prace dobiegły końca.

– Kuchnia była jeszcze węglowa, murowana, jak dawniej w domach – przypomina dyrektor.

Dziś w jej miejscu stoi wysokiej klasy kuchnia z dużymi płytami grzejnymi. Jest również kilka zlewów, wyparzarka do naczyń oraz nowe lodówki i półki. Wszystko z nierdzewnej stali, by było nie tylko estetycznie, ale też praktycznie.

– W takiej kuchnia dużo łatwiej utrzymać porządek. Gotuje się świetnie, choć niektórzy twierdzą, że ta kuchnia nie ma już tego domowego klimatu jak poprzednia – przyznaje szkolna kucharka.

Jak mówi, praca w takiej kuchni to jednak czysta przyjemność.

Szkolna kuchnia zyskała nie tylko nowy sprzęt. Odnowiono też pomieszczenia, które dostosowano do nowego wyposażenia.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni. To kuchnia naszych marzeń. Jestem przekonana, że posłuży nam długie lata – stwierdza dyrektor.

Z efektu prac zadowolony jest również Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki Rafał Mitura.

– Zależy nam na podnoszeniu standardów w naszych szkołach. Dotychczasowa kuchnia wymagała modernizacji i cieszę, że udało się ją przeprowadzić – stwierdza burmistrz.

jp, UMiG Wiskitki

FOT. UMiG Wiskitki, SP Miedniewice

Skip to content