Najładniejsze ogródki mają w Czerwonej Niwie Parceli oraz Starowiskitkach Parceli

Rabaty z plastikowych butelek. Dlaczego nie. Pięć gospodarstw zgłoszono do corocznego konkursu „Na najpiękniejszy ogród, balkon-taras, podwórko”. Okazało się, że wszystkie podwórka znalazły się na podium.

Moda na dbanie o teren wokół domu z każdym rokiem rośnie. Dowodem są kolejne posesje zgłaszane do gminnego konkursu. Pomysłowość właścicieli ogródków jest coraz większa. Ciekawe kompozycje roślinne coraz częściej wzbogacają elementy ogrodowej architektury. Niektórzy w celu jej stworzenia wykorzystują np. plastikowe butelki, patyki czy palety.

Ogrody pełnią też różne funkcje. Jedne cieszą oczy feerią kolorów, inne służą do relaksu a nie brakuje i takich, których główną cechą jest użytkowy charakter. Ogrody to już nie tylko kwiaty i krzewy ale też drzewa i krzewy owocowe, wśród których znalazło się miejsce na ule.

Jury miało niezwykle trudny orzech do zgryzienia by ocenić różne formy zagospodarowania terenu. Ostatecznie wszystkie propozycje znalazły się na podium. Przyznano dwa pierwsze i dwa trzecie miejsca.

Tekst jp

Fot. UG Wiskitki

 

Wyniki konkursu

I miejsce ex aequo – Teresa Ulińska  z miejscowości Czerwona Niwa Parcel

I miejsce ex aequo – Bogusława Kuracka z miejscowości Starowiskitki Parcel

II miejsce –  Gizela Krauze  z miejscowości  Franciszków

III miejsce ex aequo – Elżbieta Bogusz z miejscowości  Łubno

III miejsce ex aequo – Ewa Mitrowska z miejscowości Starowiskitki Parcel

 

 

Skip to content