Najszybszy łyżwiarz w naszej gminie

Od ponad trzech lat bardzo aktywnie łyżwiarstwo szybkie i jazdę na rolkach sportowych uprawia mieszkaniec Jesionki Maciej Wolniewicz. Ten 15-letni sportowiec jest członkiem kadry narodowej w swojej kategorii wiekowej.

Święci sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych. Wielokrotnie zdobywał najlepsze czasy w Polsce na 500, 1000, 1500 i 3000 m, a większość swoich startów krajowych w sezonie zimowym kończy w pierwszej trójce. Uczestniczył też w kilku wyjazdach zagranicznych zajmując miejsca kwalifikacyjne w pierwszej dziesiątce zawodników europejskich.

Maciej uczy się w gimnazjum w Milanówku, gdzie jego trener i nauczyciel Artur Parchana prowadzi sekcję łyżwiarską. Jest to też niestety przeszkoda aby objąć Maćka wsparciem w ramach stypendiów Wójta Gminy Wiskitki. Regulamin stypendium przewiduje m.in. że może je otrzymać tylko uczeń szkoły prowadzonej przez Gminę Wiskitki.

Nie jest to jednak przeszkoda nie do pokonania. Wójt Gminy Wiskitki Franciszek Grzegorz Miastowski  w uznaniu zdobytych przez Maćka nagród i ciężko wypracowanych rezultatów sportowych wręczył mu nagrodę rzeczową. Spotkanie z Maćkiem i jego tatą odbyło się w miniony wtorek 15 listopada.

Mimo że regulamin stypendium nie ułatwia nam zadania wsparcia rozwoju sportowego Maćka to szukamy innych możliwości. Dziś przekazujemy tablet, który ułatwi mu pracę i naukę. Mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się wypracować stałe formy współpracy i wsparcia rozwoju Naszego młodego sportowca. – zapewnił wójt Gminy Wiskitki Franciszek Grzegorz Miastowki podczas spotkania.

Teraz przed Maćkiem i jego rodzicami ważna decyzja, wybór dalszej drogi rozwoju i szkoły. Sam zainteresowany chciałby kontynuować karierę w klasie sportowej liceum w Zakopanem.  Być może też już niebawem będzie występować w strojach opatrzonych herbem Gminy Wiskitki tym samym promując Naszą Małą Ojczyznę na arenach sportowych w kraju i zagranicą.

Maćkowi życzymy dalszych sukcesów!

nagrodawolniewicz_002nagrodawolniewicz_001nagrodawolniewicz_003

Skip to content