Noc Bibliotek 2018 w bibliotece szkolnej w Guzowie

Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie odbyła się akcja Noc Bibliotek.

Tym razem uczestnicy mieli wykazać się samodzielnością, umiejętnością współpracy i pomysłowością.

Jak na szkołę noszącą imię Aleksandra Kamińskiego przystało – pierwsza część wydarzenia ściśle związana była z harcerstwem. Uczestnicy zostali zapoznani z krótką historią harcerstwa w Polsce. Podzieleni na grupy rozwiązywali zagadki zaszyfrowane najbardziej znanymi szyframi harcerskimi. Rozkodowane wiadomości dotyczyły ukrytych w okolicy szkoły produktów potrzebnych do przyrządzenia kolacji. Nawet pierwszoklasiści wywiązali się z tego zadania znakomicie. Wspólne przygotowanie kolacji było okazją do współpracy w grupie.

Uczniowie wzięli także udział w seansie filmowym oraz ćwiczyli swoją dykcję recytując wiersz Piotra Kosteckiego „Krząta się skrzat”. Sporą frajdą dla uczestników była możliwość spania w śpiworach na Sali gimnastycznej. Mimo ogromnych emocji, noc minęła bez zakłóceń, zaś rano wręczono pamiątkowe zakładki i zakończono akcję.

W Nocy Bibliotek w Guzowie wzięło udział 30 uczniów z klas I-VII. Warunkiem uczestnictwa w akcji były wysokie wyniki w czytelnictwie w roku szkolnym 2017/18. Niestety, mimo wielu przeczytanych książek dla wielu chętnych zabrakło jednak miejsc.

Organizacja tego wydarzenia nie byłaby możliwa gdyby nie pomoc Pani Dyrektor, która umożliwiła organizację akcji, pomoc obsługi szkoły, Rady Rodziców sponsorującej kolację oraz Pani Beaty Muras, która opiekowała się uczestnikami

Oprac. na podst. art. Pani Iwony Krawczyk
Fot. SP Guzów

Gratulujemy pomysłowości, sukcesu i z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia!

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”120″ gal_title=”Noc Bibliotek w Guzowie_2018″]

 

Skip to content