Nowe linie autobusowe

Od poniedziałku (7.09) funkcjonują dwie, nowe linie autobusowe w ramach komunikacji miejskiej w Żyrardowie. Prowadzą przez Działki, Wiskitki i Nowe Kozłowice.

Mieszkańcom gminy Wiskitki coraz łatwiej poruszać się po terenie gminy i dojechać do Żyrardowa. Do funkcjonujących już na terenie gminy sześciu linii doszły kolejne dwie. Udało się je uruchomić, we współpracy z PKS Grodzisk Mazowiecki i miastem Żyrardów. Łączą one Żyrardów z trzema pobliskimi miejscowościami na terenie gminy Wiskitki – Nowymi Kozłowicami, Działkami i Wiskitkami.

– Nowe linie przysłużą się nie tylko mieszkańcom gminy Wiskitki, którzy będą chcieli dojechać do Żyrardowa ale też mieszkańcom miasta, którzy będą chcieli dojechać do naszej gminy, a wiemy, że takich osób nie brakuje – mówi Rafał Mitura, wójt gminy Wiskitki.

Z nowym rokiem Wiskitki oficjalnie staną się miastem odzyskując prawa miejskie. Miejski styl życia mieszkańcy prowadzą jednak od dawna. Nowe połączenia pozwolą usprawnić życie i połączą dwa miasta. Dzięki kolejnym liniom autobusowym można będzie dojechać na dworzec PKP czy do pracy bez konieczności korzystania z własnego pojazdu. To również dobre rozwiązanie dla uczniów, którzy z Żyrardowa dojeżdżają do szkół na terenie gminy Wiskitki oraz tych, którzy z gminy Wiskitki dojeżdżają do Żyrardowa. Na uwagę zasługuje duża częstotliwość kursowania autobusów. Pierwszy kurs zaczyna się we wczesnych godzinach porannych a ostatni rusza wieczorem.

Od obłożenia linii i zainteresowania mieszkańców zależeć będzie w dużej mierze ich funkcjonowanie. Gmina współuczestniczy bowiem w znacznym stopniu w ich finansowaniu. Jeśli okaże się, że zainteresowanie jest duże i pojawią się nowe potrzeby być może powstaną kolejne połączenia autobusowe.

Tekst i fot. jp, UG Wiskitki

Rozkład jazdy

Żyrardów – Nowe Kozłowice

Żyrardów – Wiskitki

 

Skip to content