Nowy rok szkolny

 Koniec wakacji stał się faktem i uczniowie z terenu gminy Wiskitki wrócili do szkolnych ław. W tym szczególnym dniu, mieliśmy przyjemność towarzyszyć uczniom Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie oraz uczniom Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II we Franciszkowie.

Początek roku szkolnego w Guzowie był w tym roku szczególny, ponieważ uczniów, grono pedagogiczne oraz rodziców i pracowników administracji przywitała nowa dyrektor  – pani Agnieszka Nadolska. Wśród zaproszonych gości była pani Beata Stępniewska – Zastępca Wójta Gminy Wiskitki, pan Andrzej Ciesielski – radny Rady Gminy oraz ks. Robert Sumiński – proboszcz parafii św. Feliksa de Valois w Guzowie.

Po zakończeniu uroczystości delegacje klas złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły – Aleksandra Kamińskiego.

Społeczność Szkoły Podstawowej we Franciszkowie w nowym roku szkolnym otrzymała przemiłą wiadomość, ponieważ decyzją Wójta Gminy Wiskitki pani Ewie Frączkiewicz przedłużono powierzenie stanowiska Dyrektora Szkoły. Funkcję wicedyrektora pełnić będzie pani Aleksandra Okraszewska–Konarska.

Zaproszeni goście z radością przyjęli zaproszenie do udziału w tym ważnym dniu i uczniom oraz nauczycielom i wszystkim obecnym na rozpoczęciu roku szkolnego towarzyszyli: pani Beata Stępniewska, pan Paweł Dziemiańczyk – radny Rady Gminy oraz ks. Tomasz Matusiak – proboszcz parafii Dobrego Pasterza w Jesionce.

Miłym akcentem podczas uroczystości było złożenie gratulacji uczniom, którzy wzięli udział w turnieju piłki nożnej jaki został zorganizowany podczas Pikniku Sportowo – Rodzinnego z okazji 100 -lecia Odzyskania Niepodległości w dniu 25 sierpnia 2018 r.  

W imieniu pana Łukasza Choińskiego – wyznaczony do pełnienia funkcji Wójta Gminy Wiskitki, który niestety nie mógł  osobiście uczestniczyć w uroczystościach,  pani Beata Stępniewska odczytała list skierowany do uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników oświaty.

W swoich słowach, pan Wójt podkreślił znaczenie konsekwencji i wytrwałości w procesie zdobywania wiedzy zaznaczając jednocześnie, że sukcesy uczniów w dużej mierze zależą od wsparcia jakie otrzymują od rodziców i wychowawców.

Sądząc po radosnych minach uczniów, najmilszym punktem programu rozpoczęcia roku szkolnego było wręczenie przez panią Beatę Stępniewską prezentu od władz gminy w postaci gier i puzzli, które będą dostępne w świetlicach szkół.

Oczywiście nie zapomnieliśmy o świetlicach w Szkole Podstawowej im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach i Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wiskitkach, do których również niebawem trafi edukacyjno-rozrywkowa przesyłka.

Uczniom życzymy fantastycznych przygód na przestrzeni najbliższych kilku miesięcy, radości z odkrywania własnego potencjału i marzeń sięgania do gwiazd! Nauczycielom zaś i nam wszystkim – dorosłym, z których dzieci czerpią przykład życzymy, abyśmy zawsze pamiętali o słowach Janusza Korczaka – | “Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.”

List Wójta Gminy Wiskitki z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”197″ gal_title=”Rozpoczecie roku szkolnego”]

 

 

 

 

Skip to content