Nowy wóz bojowy zawita do OSP Działki

We wtorkowy poranek (28.02) Maciej Małecki Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych przekazał na ręce Rafała Mitury Burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki promesę na dofinansowanie zakupu nowego wozu bojowego dla OSP Działki. W tym roku jednostka obchodzi 60-lecie istnienia. Nowe auto zastąpi wysłużonego stara.

– Strażacy w OSP Działki bardzo pieczołowicie dbają o obecny samochód, który ma ponad 30 lat. Świat idzie do przodu, mamy nowe wymagania i chcemy mocniej zabezpieczyć mieszkańców najmniejszych miejscowości. Dlatego miałem dziś przyjemność przekazać promesę na nowy wóz strażacki – mówił podczas przekazania promesy Maciej Małecki. – Życzę by nowe auto zawsze wracało z całą załogą.

Podkreślał, że strażacy ochotnicy są pełni entuzjazmu, mają wysoki poziom wyszkolenia i zaangażowania ale do skutecznego ratowania życia i mienia potrzebują dobrego sprzętu.

O tym jak duży wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców mają jednostki osp zwracał uwagę Rafał Mitura Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki. W Działkach, jak i w okolicy przybywa nowych domów. W pobliżu jest Bolimowski Park Krajobrazowy, droga krajowa numer 50. Potencjalnych zagrożeń nie brakuje.

– Poprzez nowy wóz bojowy nasi mieszkańcy będą bardziej zaopiekowani i bezpieczni. Nasze jednostki są tak rozmieszczone na terenie gminy, by w razie pojawienia się zagrożenia mogły ruszyć do akcji – mówił Rafał Mitura dziękując ministrowi za wsparcie i pomoc w zdobyciu dofinansowania.

Zadowolenia z nowego auta nie kryją druhowie i druhny OSP Działki. Do akcji jeżdżą starem wyprodukowanym na początku lat 90-tych. Ponad 30letnie auto, choć sprawne, odbiega już wydajnością od nowoczesnych wozów bojowych.

– Bardzo się cieszymy ze wsparcia. W sześćdziesięcioletniej historii naszej jednostki to pierwszy, nowy samochód, który będziemy mieli. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do otrzymania tej dotacji – mówił Błażej Zawadzki, sekretarz OSP Działki.

Jak przypomniał Maciej Małecki dzięki rządowemu wsparciu w całej Polsce strażacy ochotnicy odbiorą blisko 700 nowych wozów bojowych.

– To potężne podniesienie poziomu bezpieczeństwa – podkreślał.

Tekst i fot. UMiG Wiskitki, jp

Skip to content