Oskarowa gala z okazji dnia nauczyciela

Obchody gminnego dnia nauczyciela miały w tym roku niespotykany do tej pory przebieg. Nie zabrakło odkrywania tajemnic i iście oskarowej gali z nagrodami dla najlepszych szkół. Wszystko to okraszone było roztańczonym i rozśpiewanym programem artystycznym przygotowanym przez uczniów i nauczycieli miedniewickiej podstawówki. O szczegółach w załączeniu.

14 października to w kalendarzu pracowników oświaty oraz uczniów bardzo ważna data. Dzień Edukacji Narodowej w każdej z placówek oświatowych na terenie gminy Wiskitki obchodzony jest w sposób szczególny. Uczniowie nagradzają swoich nauczycieli za ciężką pracę, dyrektorzy wręczają nagrody swoim pracownikom a wszystkim towarzyszy uśmiech – potwierdzenie dobrze wykonanej pracy. W każdej szkole funkcjonującej na terenie gminy ten dzień uświetniły akademie.

Dla podkreślenia wagi pracy jaką wykonują dla naszej społeczności szkoły, organizowany jest co roku w innej placówce oświatowej gminny dzień edukacji. W tym roku rola gospodarza przypadła Szkole Podstawowej im. prof. Zbigniewa Religi w Miedniewicach.

Program uroczystości już od początku był inny od wcześniej spotykanych. Pierwszym jego punktem było zwiedzanie Sanktuarium w Miedniewicach. Pracowników oświaty oraz samorządowców powitał w progach gospodarz – gwardianin o. Krzysztof Oniszczuk, a w rolę przewodnika odkrywającego nieznane sekrety miedniewickiego klasztoru i sanktuarium wcielił się niezrównany o. Ignacy Rejch. Ojciec Ignacy w sposób niezwykle ciekawy nakreślił historie cudownego obrazu oraz sanktuarium. Cała opowieść ukwiecona była niezwykłymi ciekawostkami, które na zebranych zrobiły niesamowite wrażenie. Na zakończenie uczestnicy spotkania obejrzeli zachrystię oraz wyjątkowa pamiątkę – sochę ze stodoły Jakuba Trojańczyka na której przed wiekami po raz pierwszy zawisł cudowny wizerunek Świętej Rodziny. (więcej informacji na temat miedniewickiego sanktuarium znajdziesz tu >>>>)

[Best_Wordpress_Gallery id=”10″ gal_title=”Dzień Edukacji Narodowej 2016″]

Bogatsi o nową wiedzę i napełnieni cudowną mocą płynącą z miedniewickiego sankturaium uczestnicy gminnego dnia edukacji przeszli do remizy OSP gdzie odbyła się wyjątkowa bo iście oskarowa gala. Gospodarze w ten nietypowy sposób uhonorowali obecnych na uroczystości dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników oświaty za ciężką codzienną pracę na rzecz młodego pokolenia mieszkańców naszej gminy. Każdy z dyrektorów jako reprezentant całej społeczności szkolonej otrzymywał statuetkę dla najlepszej placówki oświatowej w wyjątkowej i niepowtarzalnej specjalnej kategorii. Przyznano też trzy wyróżnienia honorowe, które przypadły Wójtowi Gminy Wiskitki Franciszkowi Grzegorzowi Miastowskiemu, Radzie Gminy Wiskitki na ręce Przewodniczącego Rady Andrzeja Lemańskiego oraz dyrektor Gminnego Zespołu ds. Oświaty Ewie Brzezińskiej. Nagrodzeni Oskarami honorowymi otrzymali je za szczególny wkład w rozwój oświaty w naszej gminie. W takcie przyznawani oskarów uczniowie Szkoły Podstawowej w Miedniewicach raczyli zebranych coraz to ciekawszymi propozycjami artystycznymi, w których łączyli to z czego słyną czyli taniec z niespotykanymi aranżacjami doskonale znanych piosenek.

Po zakończeniu tej części uroczystości głos zabrał włodarz gminy – wójt Franciszek Grzegorz Miastowski – który w krótkich ciepłych słowach podziękował zebranym pracownikom gminnej oświaty za ciężką i bardzo potrzebną pracę na rzecz młodych pokoleń gminy Wiskitki. Do życzeń przyłączył się także Przewodniczący Rady Andrzej Lemański. Po przemówieniach przyszedł czas na nagrody Wójta Gminy, które otrzymało 16 osób. W tej grupie znaleźli się:

SP Franciszków:

– Ewa Frączkiewicz

– Aleksandra Okraszewska-Konarska

– Wanda Różycka

SP Miedniewice:

– Bogumiła Kamińska

– Małgorzata Ciężka

– Agnieszka Sybilska

SP Guzów:

– Joanna Przybysz

– Alfreda Królewicz

Zespół Szkolno-Przedszkolny Wiskitki:

– Ewa Częścik

– Monika Trzcińska

– Ewa Tworkowska

– Katarzyna Zwolińska

– Karolina Szczepańska

Gimnazjum:

– Maciej Puchała

– Łukasz Janicki

– Grzegorz Materski

Zwieńczeniem uroczystości był poczęstunek przygotowany dla wszystkich zebranych.

Skip to content