Owocowe co nieco

Było jabłko, była dynia, była śliwka więc cóż mogło być tym razem i to w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości..?

Oczywiście, że wszystkie POLSKIE owoce i warzywa!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiskitkach po raz kolejny aktywnie zaangażowali się w promocję zdrowego odżywiania  i aktywnego stylu życia.

Akcja cieszy się ogromnym powodzeniem już od 2014 roku. Zarówno nauczyciele, uczniowie oraz rodzice chętnie angażują się w przygotowanie smakowitych potraw, przekąsek i koktajli serwując je na przepięknie i pomysłowo udekorowanych stoiskach.

Nad organizacją i przebiegiem wydarzenia od pierwszej edycji czuwa Ewa Piekarska wraz ze swoim zespołem: Małgorzatą Barczykowską, Mariką Szczepanik, Dorotą Łuczyńską, Krystyną Kowalską oraz Łukaszem Janickim.

„Małe owocowe co nieco” jest dniem, w którym nauczyciele wraz z uczniami zachęcają wszystkich do jedzenia polskich owoców i warzyw prezentując domowe przetwory i wypieki bez sztucznych konserwantów, barwników, spulchniaczy i polepszaczy smaku.

Owocowe co nieco jest nie tylko świętem zdrowego jedzenia ale również aktywności fizycznej, która w dzisiejszych czasach niestety przegrywa z elektronicznymi gadżetami.

O tym, że wydarzenie nabiera rozmachu niech świadczy fakt, że w tym roku zostało ono zorganizowane na hali sportowej, a nie w auli jak miało to miejsce do tej pory. Aż piętnaście  drużyn prezentowało kulinarne specjały, które oceniało jury w składzie: Rafał Mitura –  Wójt Gminy Wiskitki, Ewa Brzezińska – Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji, Ewa Częścik – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiskitkach oraz Anna Smolarek – Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiskitkach. Równolegle w drugiej części hali odbywały się zajęcia fitness pod czujnym okiem Ewy Piekarskiej oraz zawody w wyciskaniu sztangi. Niespodzianką dla uczestników był trening przeprowadzony przez instruktora fitness Kornelię Zakrzewską oraz pokaz i nauka tańca w wykonaniu Aleksandry Długosz – Bidzińskiej i Kamili Soszki.

Podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie podczas  uroczystego apelu, ale już  możemy zdradzić, że w konkursie kulinarnym najwyższe noty uzyskali:

60 punktów:

Klasa VI B

Klasa V C

59 punktów:

klasa III C

klasa VA

58 punktów:

Klasa VIII B

Klasa IV A

Klasa III B

Klasa IV B

Zaś niekwestionowanym liderem w konkursie siłowym został Adam Ziąbski.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i mamy nadzieję, że zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna dla uczestników tego wyjątkowego wydarzenia staną się codziennością a nie tylko odskocznią raz do roku.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”232″ gal_title=”Owocowe co nieco 2018″]

Skip to content