Pakiety Ochronne dla Mieszkańców Gminy Wiskitki

Od jutra do wszystkich gospodarstw domowych na terenie Gminy Wiskitki będą sukcesywnie przekazywane pakiety ochronne, które w przynajmniej podstawowy sposób mogą zapobiec zakażeniu i tym samym rozprzestrzenieniu się koronawirusa lub innych wirusów i bakterii mogących osłabić naszą odporność. Co prawda nie ma jeszcze na terenie Gminy Wiskitki potwierdzonego przypadku zakażenia, ale nie można spoczywać na laurach. Więc działamy!

Pakiety od kilku dni są kompletowane przez pracowników Urzędu Gminy w Wiskitkach, a w ich skład wchodzą: maseczki ochronne dla każdego mieszkańca oraz rękawiczki, płyn do dezynfekcji, a także okolicznościowa ulotka ze słowem Wójta Gminy oraz instrukcją dotyczącą higieny maseczki. Pakiety ochronne udało się sfinansować ze środków budżetu gminy przeznaczonych na zarządzanie kryzysowe i są wyrazem troski Wójta Rafała Mitury zarówno o bezpieczeństwo bojowe Ochotniczych Straży Pożarnych, do których środki ochrony osobistej już trafiły, jak i zdrowie i życie mieszkańców, którzy w najbliższych dniach otrzymają takie pakiety od pracowników Urzędu, strażaków z OSP oraz Sołtysów.

Realizacja dostaw rozpoczyna się od 3 kwietnia i ze względu na dużą ilość gospodarstw domowych może potrwać kilka dni, dlatego bardzo prosimy o cierpliwość. Każde gospodarstwo domowe otrzyma pakiet.

Warto także zaglądać na Facebooka Gminy Wiskitki (https://www.facebook.com/WiskitkiPL/) , aby nie przegapić aktualnych informacji dotyczących dystrybucji w danych miejscowościach.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy angażują się w powstanie tego pakietu – pracownikom Urzędu Gminy, Sołtysom, Strażakom. Doskonale wiemy, jak trudno jest uzyskać te środki w przystępnych cenach na rynku detalicznym. Naszym zadaniem jest zapewnić poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom, dlatego właśnie to przedsięwzięcie jest tak bardzo ważne, w tej niełatwej dla wszystkich sytuacji. – wypowiada się o akcji Wójt Gminy Wiskitki Rafał Mitura.

Wraz z pakietami ochronnymi do każdego gospodarstwa domowego może być dostarczany także egzemplarz najnowszego, wiosennego Głosu Wiskitek, a w nim między innymi: informacje o koronawirusie, artykuł o zmianach w gospodarce odpadami, a także informacja o zmianach w podatkach oraz podsumowanie ostatnich miesięcy w Gminie Wiskitki.

Polska i cały świat znalazły się w wyjątkowej sytuacji, dlatego prosimy o przestrzeganie zasad i zaleceń wydawanych przez służby państwowe. Pamiętajmy, że w tej właśnie sytuacji najwięcej zależy od nas samych.

Skip to content