Pierwsza pomoc poszkodowanym w wichurze

W czwartek (27.01) na konta najciężej poszkodowanych w ubiegłotygodniowej wichurze trafią przelewy. Zasiłki celowe przyznano siedmiu mieszkańcom Duninopola. To najszybsza z możliwych pomocy w takich sytuacjach.

W poniedziałek (17.01) wiatr zrywał dachy z budynków gospodarczych, uszkadzał domy. Największe straty na terenie Gminy Wiskitki odnotowano w Duninopolu. Tuż po zdarzeniu gospodarstwa, które ucierpiały na skutek wichury odwiedził Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki Rafał Mitura. Pracownicy urzędu oraz dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej obecni wraz z włodarzem oszacowali straty.

– W czwartek przelewy trafią na konta poszkodowanych. Pomoc jest realizowana w ramach zasiłków celowych z powodu strat spowodowanych zdarzeniem losowym. To najszybsza pomoc finansowa jakiej mogliśmy udzielić – wyjaśnia Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki, Rafał Mitura.

Wypłatę zasiłków realizuje M-GOPS w Wiskitkach. W sumie na konta poszkodowanych trafi 20 500 zł. W pierwszej kolejności pomoc trafi do siedmiu gospodarstw. Już jednak wiadomo, że otrzymają ją jeszcze kolejni mieszkańcy.

– Osoby, które ucierpiały na skutek ostatniej wichury a nie złożyły takiego wniosku nadal mogą to zrobić. Wystarczy zgłosić się do M-GOPS w Wiskitkach – mówi Dyrektor M-GOPS Anna Wiśniewska.

To nie jedyna pomoc, która trafiła do poszkodowanych. By zabezpieczyć uszkodzone budynki do gospodarstw trafiły też plandeki.

tekst i fot. jp, UMiG Wiskitki

Skip to content