Pierwsze szkolne pasowanie już za nami

Uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II we Franciszkowie są już „pełnoprawnymi” członkami uczniowskiej społeczności. W miniony piątek, w obecności rodziców oraz zaproszonych gości, Pani Ewa Frączkiewicz – Dyrektor Szkoły uroczyście, pięknie udekorowaną kredką pasowała 38 dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej we Franciszkowie.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez Panią Dyrektor rodziców oraz zaproszonych gości wśród których byli obecni: Pani Beata Stępniewska – Zastępca Wójta Gminy Wiskitki, Pani Ewa Brzezińska – Dyrektor Gminnego Zespołu ds. Oświaty, Pan Paweł Dziemiańczyk – Radny Rady Gminy Wiskitki oraz Pan Tadeusz Sułek – Redaktor Naczelny „Życia Żyrardowa”.

W dalszej części wydarzenia „pierwszaki” przedstawiły przygotowane pod okiem swoich  wychowawczyń przedstawienie, w którym dzielnie zmierzyły się ze szkolną rzeczywistością, koniecznością pożegnania się z misiami, które radośnie zachęcają do zabawy i z odwagą godną uznania zadeklarowały sumienną naukę w murach Szkoły we Franciszkowie.

Na zakończenie uroczystości każdy pierwszoklasista otrzymał tarczę szkolną, legitymację oraz upominki ufundowane przez Wójta Gminy Wiskitki i Samorząd Uczniowski.

W imieniu Wójta Gminy Wiskitki Pana Franciszka Grzegorza Miastowskiego list gratulacyjny odczytała Pani Beata Stępniewska – Zastępca Wójta Gminy Wiskitki.

 W swoich słowach skierowanych do uczniów pierwszych klas, Pan Wójt wyraził przekonanie, że lata spędzone w Szkole we Franciszkowie będą fascynującą drogą zdobywania wiedzy, kształcenia umiejętności oraz zdobywania przyjaciół.

Jak się okazało, piątkowy dzień był pełen niespodzianek nie tylko dla pierwszoklasistów, ponieważ Pani Dyrektor pamiętała również o Panu Tadeuszu Sułku, który w sobotę świętował swoje imieniny. Z tej okazji otrzymał piękne kwiaty zaś życzeniom towarzyszyło gromkie sto lat odśpiewane przez zgromadzonych na sali uczestników uroczystości.

Kiedy opadły emocje związane z pasowaniem, uczniowie oraz goście zostali zaproszeni na pyszny, sodki poczęstunek przygotowany przez  Radę Rodziców.

Uczniom gratulujemy i życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, bardzo dobrych wyników w nauce oraz zawiązywania przyjaźni, które przetrwają wiele, wiele lat.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”88″ gal_title=”Franciszków. Pasowanie_2017″]

 

Skip to content