Podwójne świętowanie

Zbliżający się Dzień Kobiet oraz Dzień Sołtysa były okazją do spotkania Burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki Rafała Mitury z sołtysami. Z okazji swojego święta otrzymali drobne upominki, a panie sołtys oraz radne dodatkowo kwiaty.

Trzydzieści osiem sołectw składa się na Gminę Wiskitki. 11 marca ich „szefowe” i „szefowie” – sołtysi, obchodzą swoje święto. Od lat jest ono doskonałą okazją do podziękowania sołtysom za ich pracę i zaangażowanie.

– Składamy gorące podziękowania za trud pracy społecznej.  Dziś mieszkaniec często jest zniecierpliwiony. Życzę wam, by ta praca była dla was satysfakcją. Byście zawsze cieszyli się z tego co się uda, drobnych rzeczy które uda się zrobić – lampy, placu zabaw. Rozmowa, współpraca, jedność to to, co wszystkim pomoże. Jesteście moją prawą ręką. Pierwsze informacje od mieszkańców często trafiają do was. Czuję, że jesteście i czuję waszą prace. Nie traćcie zapału i ducha – mówił Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki Rafał Mitura.

Jak podkreślał, w każdej pracy, również i tej społecznej, potrzebna jest chwila oddechu, oderwania się od problemów, obowiązków. Ciekawostką jest, że Wiskitki, choć odzyskały prawa miejskie, nadal mają sołtysa.

– Nie likwidowaliśmy sołectwa, by mieszkańcy Wiskitek nie tracili funduszu sołeckiego – wyjaśnia burmistrz.

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet włodarz złożył również życzenia wszystkim paniom obecnym podczas sesji Rady Miasta i Gminy Wiskitki. Kwiaty powędrowały zarówno do pań sołtys, jak i radnych.

– Życzę, by nasze kochane Panie nie traciły nigdy optymizmu, ducha zaangażowania w sprawy społeczne. Byście miały radość z życia prywatnego, ale i tego samorządowego. Byście zawsze mogły liczyć na pomocną dłoń – życzył burmistrz.

Do życzeń przyłączył się również Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Wiskitki Paweł Dziemiańczyk oraz zastępca Burmistrza Łukasz Boczkowski.

Tekst i fot. jp, UMiG Wiskitki

Skip to content