Poloneza w Guzowie czas zacząć

W miniony piątek (14.06) w Szkole Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie zabrzmiała melodia “Poloneza”. Ósmoklasiści wraz z rodzicami i dyrekcją odtańczyli ten wszystkim dobrze tu znany taniec. Nie mogło być inaczej, w Guzowie Poloneza tańczono w kontuszach rodem z XVIII wieku. Guzów nierozerwalnie związany jest z Kleofasem Ogińskim. Zacny to gest ze strony organizatorów, że w ten sposób oddali hołd kompozytorowi. 
Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki Rafał Mitura wręczył stypendia naukowe oraz sportowe, a także upominki dla ósmoklasistów – życzył absolwentom, by skorzystali z chwili oddechu, odpoczęli po ciężkim roku nauki. Aby w nowych szkołach zawierali nowe przyjaźnie i z radością poszerzali wiedzę.
Część oficjalną zakończyło przedstawienie w wykonaniu ósmoklasistów. Występ spotkał się z radosnym przyjęciem, widowni spodobała się zaprezentowana “parodia muzyczna” z przymrużeniem oka. Dzieciaki wcielały się w role nauczycieli z guzowskiej szkoły i “ósmoklasistów”  – w fotorelacji zobaczycie sami, jak im poszło.
Na zakończenie występów młodzież z klasy 7 wręczyła starszym koleżankom i kolegom drobne upominki – odpowiednio okraszone w humorystyczne spersonalizowane wiersze, przedstawicielom samorządu oraz dyrekcji szkoły i gronu pedagogicznemu wręczono kwiaty.
Skip to content