Potrójne pasowanie w Guzowie

Miniony piątek był wyjątkowym dniem dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Kamińskiego w Guzowie. Tego dnia liczna grupa  3-latków i przedszkolaków została pasowana na przedszkolaka i starszaka oraz 11 pierwszoklasistów złożyło ślubowanie ucznia szkoły podstawowej.

Punktualnie o godzinie 9.00 Agnieszka Nadolska – dyrektor Szkoły powitała najmłodszych uczniów i zaprosiła zgromadzonych gości do obejrzenia spektaklu przygotowanego przez uczniów pod czujnym i profesjonalnym okiem wychowawczyń.

Wśród gości, którzy podziwiali artystyczne popisy dzieci był Rafał Mitura – Wójt Gminy Wiskitki, Ewa Brzezińska – kierownik Gminnego Centrum Edukacji, radni Rady Gminy Wiskitki – Dorota Jakubiak, Andrzej Ciesielski i Tomasz Pawłowski,  ks. Robert Sumiński – proboszcz parafii pw.  św. Feliksa de Valois w Guzowie oraz Rodzice.

Maluchy, mimo ogromnych emocji i tremy poradziły sobie doskonale! Wszystkie zadania  wykonały idealnie, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz… upominkami zarówno od Rady Rodziców jak i Wójta Gminy.

Druga część uroczystości zgromadziła również uczniów starszych klas, którzy kibicowali swoim młodszym kolegom.

Pierwszoklasiści mieli do wykonania trudniejsze zadanie, stosownie do ich umiejętności oraz zdobytej już wiedzy.

Zgromadzonych gości zachwycił przepiękny spektakl z białymi i czerwonymi wstęgami. Kulminacyjnym punktem uroczystości było złożenie ślubowania ucznia, które zostało przeprowadzone bardzo uroczyście i godnie.

Pierwszaki również mogli liczyć na mnóstwo upominków zarówno od Rady Rodziców, Wójta Gminy oraz od starszych kolegów i koleżanek.

Ten świąteczny dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy Agnieszce Nadolskiej – dyrektorowi Szkoły oraz nauczycielkom – Paulinie Osuchowskiej, Ninie Cuper oraz Wiesławie Sobolewskiej – Jach za pracę i serce jakie włożyły w przygotowanie wystąpień artystycznych uczniów.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”230″ gal_title=”Guzów. Pasowanie 2018″]

Skip to content