Przedstawiciele Służby Zarządzania Kryzysowego MSW Gruzji odwiedzili OSP Wiskitki

Druhowie pojawili się w jednostce w systemie alarmowym prezentując swoje możliwości w tym zakresie. Zaprezentowano system powiadamiania i komunikacji. Zainteresowanie wzbudził też zabytkowy star pieszczotliwie zwany „dziadkiem”.

Komenda Powiatowa PSP w Żyrardowie jako jedyna jednostka powiatowa na terenie kraju została wytypowana do wizyty. Komendant do zaprezentowania ochotniczych straży pożarnych wytypował dwie z naszego powiatu – OSP Wiskitki i  OSP Korytów (gmina Radziejowice).

Gruzińska delegacja w środę (25.05) poznawała w praktyce system funkcjonowania jednostek, alarmowania o akcji oraz komunikacji ze strażakami w trakcje jej trwania. Wizyta przedstawicieli Gruzji to II etap, trzyletniego programu współpracy w zakresie rozwoju systemu ratownictwa. Gruzja planuje uruchomienie w swoim kraju struktur OSP. W Polsce ten system jest jednym z najlepiej rozwiniętych i działających na świecie.

– Cieszymy się, że jako OSP Wiskitki możemy stać się wzorem do naśladowania – mówi Grzegorz Milewski, prezes OSP Wiskitki.

tekst i fot. jp, UMiG Wiskitki

Skip to content