Przygotowania do rozbudowy szkoły we Franciszkowie

Szanowni Państwo, 

w ostatnim wydaniu naszego Głosu Wiskitek informowaliśmy o tym, że  Wójt Gminy Wiskitki wraz z Radą zabezpieczyli  w Wieloletnim Palnie Finansowym kwotę w wysokości ponad 2 mln złotych na rozbudowę Szkoły Podstawowej we Franciszkowie i dostosowanie jej tym samym do warunków po wdrożeniu reformy oświatowej i zmiany systemu nauczania na 8-letni.

Jest nam teraz tym bardziej miło poinformować, że kilka dni temu Wójt Gminy Wiskitki Franciszek Grzegorz Miastowski ogłosił przetarg nieograniczony na wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy szkoły podstawowej we Franciszkowie. Oznacza to, że plany rozbudowy szkoły zaczynają się realizować!

Historia szkoły we Franciszkowie sięga lat 20. ubiegłego wieku. Pierwsza część została bowiem wybudowana w 1926 roku i następnie przebudowana w 1970.  Również w wyniku reformy oświatowej okazało się, ze  istniejąca baza materialna jest  niewystarczająca. W ich efekcie prac budowlanych szkoła zyskała sześć sal lekcyjnych, bibliotekę, pokój nauczycielski oraz dwa pokoje mieszkalne dla kierownika szkoły.

Kolejne prace na terenie szkoły  miały miejsce na początku lat dziewięćdziesiątych kiedy to dzięki przychylności wójta, radnych i dyrekcji rozbudowano nowe skrzydło i harmonijnie połączono je ze starym. Dzięki modernizacji szkoła została wyposażona w centralne ogrzewanie, toalety, przybyły dwie sale lekcyjne, szatnia, gabinet lekarski i zaplecze socjalne. W 2002 roku wyremontowano i rozbudowano budynek starej sali gimnastycznej, zaś w 2012 roku oddano do użytku wielofunkcyjny kompleks rekreacyjno- sportowy „Orlik”.

Zgodnie z zaakceptowaną w 2016 roku koncepcją, w ramach planowanej inwestycji budynek szkoły zostanie rozbudowany o nowe pomieszczenia dydaktyczne i salę sportową.

Realizacja inwestycji została rozłożona do roku 2021.Pierwszym jej etapem będzie przygotowanie dokumentacji technicznej i mamy nadzieję, że w trzecim kwartale 2018 roku uda się rozpocząć prace budowlane.

 

skan_2017120612545400

cz1-horz

skan_2017120612551300

 

 

Skip to content