Rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich 2016/2017

Nowy rozkład jazdy wejdzie w życie 11 grudnia 2016 r. i będzie obowiązywał do 9 grudnia 2017 r. Na większości linii układ połączeń nie ulegnie zmianie. Niestety na utrudnienia muszą się przygotować podróżni korzystający z przejazdów na liniach, gdzie trwają lub rozpoczną się remonty. Rozkład jazdy został opracowany na bazie poprzedniego. Wraz z jego wejściem zacznie obowiązywać tzw. pierwsza faza zamknięciowa. Rozkład w zmienionym kształcie będzie funkcjonować do 11 marca 2017 r.

Ilość połączeń nie ulegnie zmianie. Pojazdy, które będą obsługiwać pociągi na linii Warszawa – Skierniewice (oprócz 1 pary) to ezt 45WE „Impuls”. Pociągi „Wiedenka” i „Bolimek” będą obsługiwane przez wagony piętrowe. Pasażerowie muszą przygotować się na spore utrudnienia w ruchu pociągów związane z modernizacją linii 447 na odcinku Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki. Wg wstępnych założeń utrudnienia rozpoczną się w połowie roku, a ich kulminacja nastąpi we wrześniu 2017 r. Wówczas pociągi kursujące linią podmiejską zostaną zastąpione komunikacją autobusową.

W związku z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy Podróżni będą mieli także możliwość oceny tego rozkładu poprzez wypełnienie ankiety znajdującej się na stronie Kolei Mazowieckich. Wszelkie propozycje zmian zgłoszone poprzez ankietę przez Pasażerów zostaną rozpatrzone i w miarę możliwości technicznych wdrożone w korekcie rozkładzie jazdy.

Szczegółowy rozkład jazdy dla wszystkich linii znajduje się w zakładce Tabele rozkładu jazdy na stronie Kolei Mazowieckich. Informacje o rozkładzie są dostępne także pod numerem call center 22 364 44 44.

Skip to content