Święta w Gminie Wiskitki

W dniu dzisiejszym rozpoczyna się w Kościele Katolickim Triduum Paschalne. W związku z trudną sytuacją spowodowaną pandemią koronawirusa, również Kościół Katolicki stosuje się do ograniczeń sanitarnych, wprowadzanych przez władze państwowe. Biskupi zwracają uwagę na konieczność przestrzegania tych rygorów dla dobra wspólnego, także w czasie Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.

„Pomimo obowiązujących rygorów księża biskupi proszą, by epidemia nie zabrała nam Triduum Paschalnego i Wielkanocy. Zachęcają do łączenia się ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje Mszy św. i nabożeństw w środkach społecznego przekazu.” – powiedział rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Zaapelował, by dostosować się do zaleceń służb sanitarnych i w czasie Wielkanocy zrezygnować z zwyczajowych odwiedzin oraz spotkań z rodzinami i znajomymi.

Zachęcił również, do udziału w nowych inicjatywach, które podczas Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę) oraz w czasie Wielkanocy będą prowadzone w mediach społecznościowych.

Rzecznik Episkopatu podkreślił, że w czasie Triduum Paschalnego i Wielkanocy można włączać się w transmisje ogólnopolskie na przykład z Jasnej Góry, od czwartku do soboty o godz. 18.00 w TVP3. Liturgie będzie transmitowało on-line również wiele parafii. Będą też transmisje z Watykanu, m.in. Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek o godz. 21.00 z papieżem Franciszkiem oraz w Wielkanoc w południe modlitwy Regina Coeli i błogosławieństwa +Urbi et Orbi+, którego całemu światu udzieli Ojciec Święty. W Wielką Sobotę o godz. 20.00 telewizyjne orędzie wielkanocne wygłosi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Zachęcamy również do oglądania transmisji Mszy Świętej z kościoła Parafialnego w Wiskitkach, które odbędą się Wielki Czwartek oraz Wielki Piątek o godzinie 18.00, natomiast w Wielką Sobotę o godzinie 19.00 – transmisje na oficjalnej stronie Gminy Wiskitki na Facebooku: https://www.facebook.com/WiskitkiPL/

Skip to content